Informacje29 września 2018, 08:30,

Obejrzyj "Poniatówkę" z dr. Barańskim

Realizując pomysł, który padł podczas konferencji historycznej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkryciami w “Poniatówce” na wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytku, który poprowadzi dr Marek Barański.

OBEJRZYJ PONIATÓWKĘ Z DR. BARAŃSKIM

Konferencja o obiektach zabytkowych w Gminie Piaseczno, zorganizowana 20 września w historycznym ratuszu, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jednym z prelegentów był dr Marek Barański, który przedstawił m.in. wyniki badań „Poniatówki” przeprowadzonych w tym roku na zlecenie gminy. – Wychodząc naprzeciw potrzebie umożliwienia obejrzenia osobom zainteresowanym dworku „Poniatówki” od środka, organizujemy wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytkowego dworku, który poprowadzi właśnie dr Marek Barański. Będzie to okazja m.in. do obejrzenia fragmentów odkrytych pod warstwą tynku dekoracji naściennych, będących prawdopodobnie przykładem dekoracji malarskich epoki stanisławowskiej – zachęca do udziału w spacerze wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Spacer odbędzie się w sobotę 29 września 2018 r. w dwóch turach, pierwsza o godz. 10.30 a druga o godz. 11.00. Miejsce zbiórki przy dworku. Wydarzenie jest bezpłatne. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY na mail promocja@piaseczno.eu (do piątku 28 września do godz. 15.00). Osoby zapisane będą miały pierwszeństwo skorzystania z wydarzenia, gdyż w spacerze w danej turze może wziąć udział max. 25 osób.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OBEJRZYJ PONIATÓWKĘ Z DR. BARAŃSKIM

UMiG Piaseczno

Informacje30 września 2018, 09:00,

Bezpłatne konsultacje zdrowotne i USG dla kobiet w ciąży

30 września 2018 roku przyszłe i świeżo upieczone mamy będą mogły skonsultować swój stan zdrowia i wykonać badanie USG. Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza na akcję „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” z bezpłatnymi konsultacjami z ginekologiem, położną, fizjoterapeutą czy dietetykiem. Wstęp wolny.

BEZPŁATNE KONSULTACJE ZDROWOTNE I USG DLA KOBIET W CIĄŻY

Jednym z najczęściej wykonywanych w ciąży badań jest ultrasonografia.W niedzielę 30 września podczas wydarzenia „Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama” przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję bezpłatnie wykonać badania USG i USG 4D oraz sprawdzić, czy ciąża rozwija się prawidłowo. W trakcie akcji wszystkie panie będą również mogły znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania, związane z ciążą i macierzyństwem. Na pytania odpowiedzą ginekolog, położna, dietetyk, konsultant laktacyjny oraz fizjoterapeuta.

W punktach konsultacyjnych zaproszeni eksperci udzielą porad,m.in. z zakresu przygotowań do porodu, zalet karmienia piersią, właściwej diety ciężarnej i matki karmiącej czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Uczestniczki akcjidowiedzą się również, jak radzić sobie z różnymi bólami, w tym kręgosłupa w czasie ciąży oraz o sposobach powrotu do formy po porodzie.

Młodzi oraz przyszli rodzice wezmą udział w pokazie pierwszej pomocy pediatrycznej, instruktażu układania dziecka w chuście do noszenia oraz bezpiecznej kąpieli maluszka. Chętne panie zmierzą również ciśnienie krwi. Dla uczestniczek spotkania przygotowano konkursy z nagrodami – co godzinę do wygrania m.in. Szumiący Miś i zestaw kosmetyków dla całej rodziny.

Bezpłatne badania USG odbędą się już w niedzielę 30 września w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46.Badania i konsultacje odbędą się od godziny 11.00 do 16.00. O przyjęciu na badanie USG zadecyduje kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu jest bezpłatny!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

BEZPŁATNE KONSULTACJE ZDROWOTNE I USG DLA KOBIET W CIĄŻY