Informacje29 września 2018, 08:30,

Obejrzyj "Poniatówkę" z dr. Barańskim

Realizując pomysł, który padł podczas konferencji historycznej, zapraszamy wszystkich zainteresowanych odkryciami w “Poniatówce” na wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytku, który poprowadzi dr Marek Barański.

OBEJRZYJ PONIATÓWKĘ Z DR. BARAŃSKIM

Konferencja o obiektach zabytkowych w Gminie Piaseczno, zorganizowana 20 września w historycznym ratuszu, cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Jednym z prelegentów był dr Marek Barański, który przedstawił m.in. wyniki badań „Poniatówki” przeprowadzonych w tym roku na zlecenie gminy. – Wychodząc naprzeciw potrzebie umożliwienia obejrzenia osobom zainteresowanym dworku „Poniatówki” od środka, organizujemy wyjątkowy spacer we wnętrzu zabytkowego dworku, który poprowadzi właśnie dr Marek Barański. Będzie to okazja m.in. do obejrzenia fragmentów odkrytych pod warstwą tynku dekoracji naściennych, będących prawdopodobnie przykładem dekoracji malarskich epoki stanisławowskiej – zachęca do udziału w spacerze wiceburmistrz Daniel Putkiewicz.

Spacer odbędzie się w sobotę 29 września 2018 r. w dwóch turach, pierwsza o godz. 10.30 a druga o godz. 11.00. Miejsce zbiórki przy dworku. Wydarzenie jest bezpłatne. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY na mail promocja@piaseczno.eu (do piątku 28 września do godz. 15.00). Osoby zapisane będą miały pierwszeństwo skorzystania z wydarzenia, gdyż w spacerze w danej turze może wziąć udział max. 25 osób.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

OBEJRZYJ PONIATÓWKĘ Z DR. BARAŃSKIM

UMiG Piaseczno

Informacje26 września 2018, 09:15,

UTW Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

26 września 2018 roku o godz. 11:15 odbędzie się Inauguracja Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku UTW 2018/2019. Miejsce: sala Domu Parafialnego przy placu Piłsudskiego 10 w Piasecznie.

UTW INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019

UTW INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2018/2019