Informacje13 lipca 2018, 19:30,

Obejrzyj film pt.: Najlepszy w Piaseczyńskim Kinie Plenerowym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


13 lipca 2018 roku na skwerze Kisiela o godz. 21.30 rozpocznie się drugi z zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu “Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2018”. Tego dnia zobaczymy biograficzny film pt: “Najlepszy” (2017), opowiadający o historii życia Jerzego Górskiego, który mimo wielu przeciwnościom został mistrzem świata w podwójnym triatlonie. Reżyseria: Łukasz Palkowski, scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński, produkcja: Polska, czas trwania filmu: 1 godz. 50 min.

OBEJRZYJ FILM PT.: NAJLEPSZY W PIASECZYŃSKIM KINIE PLENEROWYM

NAJLEPSZY to jeden z najważniejszych polskich filmów roku 2017, obsypany nagrodami (m.in. 4 nagrody na 42 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni w tym Nagroda Publiczności). Film reżysera hitu “Bogowie” – Łukasza Palkowskiego. Historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który wyszedł z piekła narkotyków, ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach, na dystansie Double Ironman.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 lipca 2018, 08:00,

Miejski Klub Seniora w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Do tej pory 8 klubów seniora funkcjonowało w miejscowościach gminy Piaseczno ale nie w samym mieście. Teraz, osoby starsze będą miały swoje miejsce spotkań w lokalu na terenie zrewitalizowanego dworca PKP.

MIEJSKI KLUB SENIORA W PIASECZNIE

Podpisanie umowy pomiędzy Gminą Piaseczno a Biblioteką Publiczną, która jako jednostka organizacyjna z dużym doświadczeniem we wdrażaniu programów skierowanych do seniorów, prowadzić będzie miejski klub seniora dla około 100 osób, połączone było z prezentacją pomieszczeń znajdujących się na dwóch kondygnacjach zaokrąglonej części piaseczyńskiego dworca.

– Klub Seniora to mówiąc najprościej miejsce spotkań dla osób starszych. Cieszę się bardzo, że pozyskaliśmy środki zewnętrzne na ten cel i że nasi Seniorzy zyskają przestrzeń dedykowaną specjalnie dla nich – mówiła podpisując umowę, wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

Teraz lokale przejdą adaptację na potrzeby klubu, zostaną wyposażone w meble, sprzęt rtv i agd, a nawet ekspres do kawy, o który wnioskowali seniorzy. Na ten cel przeznaczono 185 tys. zł, z czego 150 tys. zł to pozyskana przez gminę dotacja z ministerialnego programu Senior+.

MIEJSKI KLUB SENIORA W PIASECZNIE

– Dworzec jest naszą wizytówką i oknem Piaseczna na świat – mówił na spotkaniu Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza. – Jest to miejsce wyjątkowe i służyło będzie wyjątkowym ludziom, czyli naszym piaseczyńskim seniorom – dodawał.

Wytypowanie właśnie tej lokalizacji na potrzeby klubu seniora, nie jest przypadkowe, gdyż jest to główny węzeł komunikacyjny, gdzie oprócz kolei krzyżują się trasy kilku autobusów w tym 6 linii darmowych. To z pewnością ułatwi seniorom z terenu całego miasta korzystanie z tej placówki.

Dyrektor Biblioteki, Łukasz Załęski, obiecał, że przygotuje seniorom wizualizacje jak to miejsce wyglądał będzie po adaptacji, zaś wiceburmistrz Daniel Putkiewicz zapewniał, że oprócz przekazywanych pomieszczeń o łącznej powierzchni 150 mkw., na zewnątrz zaaranżowany zostanie także ogródek.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

MIEJSKI KLUB SENIORA W PIASECZNIE

– Dziś realizuje się jeden z postulatów Piaseczyńskiej Rady Seniorów: tworzenie miejsc przyjaznych seniorom i ich aktywizacja – nie krył wzruszenia Krzysztof Kasprzycki, opiekun Piaseczyńskiej Rady Seniorów z ramienia urzędu miasta – Ja już wiem, że będzie to pozytywne miejsce na mapie senioralnego Piaseczna. Oprócz Miejskiego Klubu Seniora w gminie funkcjonuje 8 wiejskich klubów seniora przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Centrum Kultury w Piasecznie.

Źródło: UMiG Piaseczno
foto: Biblioteka Publiczna (2 pierwsze zdjęcia) oraz Marcin Borkowski (3 zdjęcie budynku PKP)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie