Informacje30 marca 2008, 00:00,

Obchodzimy trzecią rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Trzy lata temu, 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 odszedł od Nas Papież Jan Paweł II. Cały świat w smutku, ale i w skupieniu przeżywał śmierć Karola Wojtyły. Każdy z pewnością pamięta Jana Pawła II - jego postać, głos, uśmiech, ale chyba przede wszystkim słowa, które kierował do ludzi na całym świecie. Było w nich coś co w szczególny sposób zaskakiwało, dotykało, poruszało i wskazywało życiową drogę. W chwili śmierci papieża Polaka świat pogrążył się w żałobie. To wydarzenie wywołało bowiem niespotykany dotąd smutek, poczucie pustki. W sercach Polaków śmierć Jana Pawła II wywołała niespotykane poczucie jedności, skupienia oraz modlitwy. Wszystko za sprawą jednego człowieka, którego życie i nauczanie nabrało szczególnego wymiaru...

Rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Czas osuszył łzy, milczenie zamieniamy w modlitwę! Zapraszamy do uczczenia rocznicy śmierci Karola Wojtyły Papieża Jana Pawła II. Na terenie powiatu piaseczyńskiego, odbędą się uroczystości poświęcone pamięci Wielkiego Papieża Jana Pawła II. Zebraliśmy informacje o uroczystościach i mszach, które mają się odbyć w naszym regionie i zachęcamy mieszkańców do wzięcia w nich udziału.

PIASECZNO: W trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II, 2 kwietnia 2008 roku w Piasecznie odbędą się uroczystości poświęcone pamięci Wielkiego Papieża. Uroczystości odbędą się na placu przy Krzyżu Papieskim u zbiegu ulic Jana Pawła II i Puławskiej. Współorganizatorami uroczystości są: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz parafie dekanatu piaseczyńskiego. Program: 20:30 zawiązanie wspólnoty; utwory w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej, 21:00 Apel Jasnogórski, 21:05 Nieobecni są najbliżej – w trzecia rocznicę śmierci Jana Pawła II – program artystyczny w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 2 w Piasecznie, 21:37 składanie wiązanek, 21:50 Słowo i Błogosławieństwo, 22:00 Barka - wspólne wykonanie pieśni.

GÓRA KALWARIA: W najbliższą niedzielę 30 marca 2008 roku, o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji beatyfikacji S.B. Jana Pawła II na placu przed kościółkiem Na Górce w Górze Kalwarii.

TARCZYN: Zapraszamy do udziału w koncercie z okazji III rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 2 kwietnia 2008 roku o godzinie 19:00 (po wieczornej Mszy Świętej) w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Tarczynie. W programie koncertu: DROGA wg poezji Karola Wojtyły. Wystąpi TEATR ES wraz z orkiestrą.

LESZNOWOLA: Ksiądz Mirosław Cholewa Proboszcz Parafii p.w. Św. Marii Magdaleny w Magdalence oraz władze Gminy Lesznowola zapraszają mieszkańców, na uroczystą Mszę Świętą związaną z trzecią rocznicą śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 2 kwietnia 2008 roku o godzinie 18:00 w Kościele Parafialnym w Magdalence.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński

Napisz komentarz

Informacje30 marca 2008, 00:00,

Komisja ma uwagi do koncepcji zagospodarowania Parku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Po koniec lutego 2008 roku, na stronie internetowej Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl pojawił się opis koncepcji architektoniczno urbanistycznej Biblioteki Powiatowej i zagospodarowania terenu Parku w Piasecznie. Studium programowo przestrzenne terenu ograniczonego ulicami Zgoda, Chyliczkowską, Armii Krajowej i Bolesława Prusa, uwzględnia cztery funkcje, które docelowo spełniać ma obszar objęty pracami projektowymi: przyrodnicza, rekreacyjna, kulturalna oraz oświatowa. Szczegóły przeczytacie w newsie: Koncepcja zagospodarowania Parku w Piasecznie.

W najnowszej gazecie CO I JAK (105 nr 03/2008), pojawił się artykuł autorstwa Magdaleny Woźniak, w którym możemy zapoznać się ze zgłoszonymi uwagami Komisji Zagospodarowania Parku w Piasecznie. Według Komisji, przedstawiona koncepcja jest przeinwestowana, bo proponowana zabudowa: biblioteka, stadion, rozbudowa starostwa, skatepark, odbyłaby się kosztem terenów zielonych. Park w Piasecznie powinien być miejscem spokojnego wypoczynku i rekreacji, należałoby więc dążyć raczej do powiększenia, niż uszczuplenia jego powierzchni zielonej, a także skoncentrować się na ratowaniu istniejących zabytkowych obiektów. Komisja Zagospodarowania Parku rozważa, czy należy realizować wszystkie przedstawione w koncepcji propozycje.

Uwagi Komisji do koncepcji zagospodarowania Parku w Piasecznie:
1. Wykluczona jest przedstawiona w jednym z wariantów skandaliczna propozycja wprowadzenia zabudowy mieszkaniowej w pasie pomiędzy Perełką a ulicą Prusa (jest to nieuzasadnione, nie zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego, oraz zaleceniami konserwatora i uszczupliłoby teren Parku w Piasecznie).
2. Niecelowa wydaje się też budowa stadionu w proponowanym przez projektantów wymiarze i kształcie (piaseczyńskie szkoły dysponują swoim zapleczem sportowym, gmina Piaseczno ma w planach budowę boisk dla znajdującego się tuż obok LO, trwają też rozmowy w sprawie budowy dużego kompleksu sportowo – rekreacyjnego w okolicach KS Piaseczno. Więcej na ten temat, możecie przeczytać w informacji: Piaseczyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Weekendowej Kraina Rzeki Jeziorki).
3. Nie ma sensu również budowa skateparku, na którego realizację w innym miejscu także przeznaczone są już pieniądze w gminnym budżecie na 2008 rok.
4. Olbrzymi sprzeciw wzbudziła postmodernistyczna stylistyka budynku Biblioteki Powiatowej zaproponowana przez projektanta (według niego nawiązująca do istniejącego budynku starostwa). Według Komisji, należałoby nawiązać do tradycyjnej małomiasteczkowej piaseczyńskiej zabudowy.
5. Drobne uwagi Komisji dotyczyły placów zabaw, które niektórzy chętnie by wyeliminowali z powodu ich hałaśliwości, jednak ponieważ Park w Piasecznie ma służyć przecież w dużej mierze matkom z dziećmi pomysł wydaje się bezsensowny.
6. Według Komisji Zagospodarowania Parku, również fontanny, które zostały uwzględnione w koncepcji, nie wydają się konieczne w Parku, skoro w pobliżu tj.: na Skwerze Kisiela oraz na Placu Piłsudskiego są zaplanowane dwie, a w Parku i bez tego mamy staw i Perełke.

Powyżej wymienione uwagi zostały zgłoszone przez Komisję. Po ich rozważeniu i ewentualnym uwzględnieniu części z nich, koncepcja zagospodarowania Parku, powinna nabrać ostatecznego kształtu. Po jej zatwierdzeniu, następnym etapem byłoby opracowanie szczegółowej dokumentacji inwentaryzacyjno – projektowej, tj.: inwentaryzacji zieleni wraz z waloryzacją dendrologiczną i wytycznymi konserwatorskimi, inwentaryzacji i oceny stanu technicznego istniejących zabytkowych budynków, wraz z wnioskami konserwatorskimi, szczegółowego projektu zagospodarowania terenu wraz z projektem rewaloryzacji i nowych nasadzeń zieleni oraz projektu hydrologicznego rewaloryzacji stawu i Perełki, wraz z operatem wodno – prawnym. Według Magdaleny Woźniak, wcześniej powinno dojść do poważnej rozmowy pomiędzy starostwem powiatu piaseczyńskiego i gminą Piaseczno. Jak długo jeszcze będziemy czekać na zmodernizowany Park w Piasecznie? Czekamy na Wasze komentarze.

Osoby, które są zainteresowane poprzednimi newsami, na temat Parku w Piasecznie zapraszamy do zapoznania się z informacjami: Koncepcja zagospodarowania Parku w Piasecznie (2008-02-27), Koncepcja zagospodarowania Parku przy Chyliczkowskiej (informacja ze zdjęciem koncepcji z gazety Nad Wisłą, z dnia: 2008-02-22), Park Piaseczno co i jak piszczy w trawie Parku (2007-11-13), Park Miejski Piaseczno propozycje zagospodarowania (2007-07-13), Komisja Zagospodarowania Parku Miejskiego w Piasecznie (2007-06-29), spierają się zamiast odnowić Park Miejski w Piasecznie (2007-06-17), oraz planują odnowić park przy Chyliczkowskiej w Piasecznie (2007-04-12). Jeżeli macie jakieś uwagi na ten temat, to zapraszam do skomentowania informacji lub do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: Park w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie