Informacje9 listopada 2013, 00:00,

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

11 listopada 2013 roku zapraszamy na obchody 95. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Anny w Piasecznie. Następnie o godz. 11.00 przed ratuszem na Pl. Piłsudskiego odbędą się: wystąpienia okolicznościowe władz samorządowych i przedstawiciela kombatantów, hymn państwowy, złożenie wiązanek, zapalenie zniczy, zaśpiewanie przez Chór Lira utworów patriotycznych.

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie program:
godz. 10.00 – Kościół pw. św. Anny w Piasecznie
- Msza święta za Ojczyznę z udziałem Chóru "Lira"
godz. 11.00 – Plac Piłsudskiego - Ratusz
- Hymn państwowy – Chór "Lira", Piaseczyńska Orkiestra Dęta
- wystąpienia okolicznościowe władz samorządowych i przedstawiciela kombatantów
- złożenie wiązanek, zapalenie zniczy
- utwory patriotyczne w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej i Chóru "Lira"

"XV Spotkanie z Pieśnią", Zalesie Górne (szczegóły: www.zalesie-gorne.pl)
- pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

godz. 19.30 – Dom parafialny przy kościele św. Anny w Piasecznie, pl. Piłsudskiego 10
- uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Niny Nowak z akompaniamentem Hanny Andrzejewskiej (fortepian).
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje10 listopada 2013, 00:00,

Remont ul. Wojska Polskiego we Władysławowie - zmiany tras linii 707 i L-1

W związku z remontem ul. Wojska Polskiego w miejscowości Władysławów i zamknięciem jej odcinka dla ruchu drogowego od dnia 12 listopada 2013 roku, od początku kursowania do odwołania linie 707 i L-1 zostaną skierowane na następujące trasy objazdowe:

707 w obu kierunkach: P+R AL. KRAKOWSKA - … - Kolonia Lesznowola: Mazowiecka – Bobrowiec: Mazowiecka – BOBROWIEC.

Remont ul. Wojska Polskiego we Władysławowie - zmiany tras linii 707 i L-1

L-1 w obu kierunkach: SZKOLNA / PKP PIASECZNO - … - Kolonia Lesznowola: Mazowiecka – Bobrowiec: Mazowiecka – Kamionka: Przemysłowa – Gołków: Ceramiczna – Robercin: Gościniec – Wola Gołkowska: Gościniec – Kuleszówka: Masztowa - … - PL. SZWEDZKI / URZ¡D GMINY / FALENTY-OSIEDLE.

Uruchamia się funkcjonowanie przystanków:
- RYBNA 53 - zlokalizowany na ul. Gościniec (Wola Gołkowska) za skrzyżowaniem z ul. Rybną jadąc w kierunku ul. Ceramicznej (Gołków), który obowiązywał będzie dla linii L-1 jako warunkowy (na żądanie),
- żWIROWA 52 - zlokalizowany na ul. Mazowieckiej (Bobrowiec) za skrzyżowaniem z ul. żwirową jadąc w kierunku ul. Przemysłowej (Kamionka), który obowiązywał będzie dla linii 707 i L-1 jako warunkowy (na żądanie),

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
żWIROWA 02,
WILCZA GÓRA 01 i 02,
ZIELONA 01 i 02,
POLNA 01 i 02,
W£ADYS£AWÓW 01 i 02.

Kursowanie linii 707 i L-1 w czasie obowiązywania zmian odbywało się będzie na podstawie specjalnych rozkładów jazdy. Przepraszamy za utrudnienia.
autor/źródło: ZTM Warszawa
Tematy:Lesznowola