Informacje30 sierpnia 2012, 00:00,

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

Zarząd Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i i Byłych Więźniów Politycznych w Konstancinie-Jeziornie oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają na obchody 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które odbędą się w najbliższą sobotę 1 września 2012 roku w Skolimowie.

OBCHODY 73. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W SKOLIMOWIE

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 16:00. W kaplicy na cmentarzu w Skolimowie zostanie odprawiona msza święta, po której uczestnicy i poczty sztandarowe przejdą do kwatery poległych za ojczyznę w 1939 roku. Tam delegacje i zaproszeni goście złożą kwiaty. Zostanie odczytany Apel Poległych i odegrany hymn. W uroczystościach wezmą udział weterani walk o niepodległość z terenu gminy Konstancin-Jeziorna oraz byli żołnierze Armii Krajowej z Białorusi.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje30 sierpnia 2012, 00:00,

Konferencja otwierająca portal WspolneRazem.pl oraz akcję Bezpieczna droga do szkoły

Serdecznie zapraszamy na KONFERENCJę podczas której zaprezentowany zostanie nowy portal WspolneRazem.pl i promująca go akcja Bezpieczna droga do szkoły. Konferencja odbędzie się 4 września 2012 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Kawiarni Fryderyk przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. WspolneRazem.pl to nowy portal, którego celem jest stworzenie nowej formy komunikacji pomiędzy mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego a władzą lokalną. Zgłoś swoją sprawę, a my przekażemy ją do odpowiednich instytucji, równocześnie monitorując jej rozwiązanie. Zespół WspólneRazem: Piotr Kandyba, Karol Stróż, Arkadiusz Strzyżewski, Wojciech Doliński, Katarzyna Obłąkowska - Kubiak.
portal WspolneRazem.pl
Założeniem akcji Bezpieczna droga do szkoły jest sporządzenie mapy miejsc niebezpiecznych dla naszych dzieci w powiecie piaseczyńskim. Bezpieczeństwo dzieci stanowi najwyższą wartość, o którą powinni się troszczyć rodzice wspólnie z nauczycielami, władzami samorządowymi oraz organizatorami ruchu drogowego. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do szkoły.

Program konferencji:
1. Prezentacja portalu WspolneRazem.pl
2. Prezentacja akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły”
3. Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży w drodze do szkoły- prezentacja przedstawiciela Powiatowej Policji w Piasecznie st.asp. Macieja Piotrowskiego
4. Poczęstunek.
autor/źródło: Piotr Kandyba - Radny Powiatu Piaseczyńskiego