Informacje30 kwietnia 2009, 00:00,

Obchody rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zaprasza na uroczystości rocznicowe związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, które odbędą się w Górze Kalwarii przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego. Przebieg uroczystości w dniu 3 maja 2009 roku: zbiórka pocztów sztandarowych oraz uczestników uroczystości przed kościołem parafialnym (9:50), uroczysta msza święta w kościele parafialnym (10:00), zbiórka przy Pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych OSP, szkół, delegacji z wiązankami kwiatów, podniesienie flagi państwowej, przemówienie okolicznościowe Burmistrza, występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Górze Kalwarii pt. Wiwat Maj, 3 Maj!, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu marszałka J. Piłsudskiego (11:00), zakończenie uroczystości (11:40). Serdecznie zapraszamy mieszkańców na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje1 maja 2009, 00:00,

Zapraszamy na uroczystości 3 Maja na terenie Piaseczna

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Piaseczno, na inaugurację 580-lecia nadania praw miejskich Piasecznu, połączoną z uroczystymi obchodami 218. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Anny. W programie przewidziano również złożenie wiązanek, przemówienie okolicznościowe burmistrza oraz wręczenie pamiątkowych medali Honorowym Obywatelom Piaseczna. Imprezami towarzyszącymi będą wystawa prac Salvadora Dali, IX Mila Konstytucyjna oraz wydarzenia związane z projektem 3maj.

Program uroczystości 3 Maja na terenie Piaseczna:
godz. 10.00 Uroczyste Obchody Uchwalenia Konstytucji oraz 580 – lecia nadania praw miejskich miastu Piaseczno: Msza św. za Ojczyznę z udziałem Mazowieckiego Chóru Mieszanego LIRA w kościele św. Anny w Piasecznie. Hymn Narodowy w wykonaniu Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. Wystąpienie okolicznościowe Burmistrza Józefa Zalewskiego. Wręczenie medali pamiątkowych Honorowym Obywatelom Piaseczna. Złożenie wiązanek przy Tablicy Marszałka J. Piłsudskiego i Tablicy Sybiraków
godz. 12.00 Muzeum Regionalne, pl. Piłsudskiego 10 - wernisaż wystawy dzieł światowej sławy artysty Salvadora Dali. Na wystawie oglądać będzie można 100 grafik ilustrujących "Boską Komedię" Dantego, wykonanych we współpracy z Dalim przez dwóch najlepszych drzeworytników świata: Raymonda Jacquet'a i Jeana Tarcico. Wystawa w dn. 3 maja czynna będzie do godz. 18.30 - wstęp wolny tego dnia.
godz. 12.30-14.30 IX Piaseczyńska Mila Konstytucyjna. Biuro zawodów umiejscowione będzie na Skwerze Kisiela a przyjmowanie zgłoszeń rozpocznie się już o godz. 11.00. Trasa będzie przebiegać następującymi ulicami: start na Skwerze Kisiela - Kościuszki - Nadarzyńska - Sierakowskiego - Plac Piłsudskiego - Kościuszki - meta na Skwerze Kisiela.
godz. 12.30-16.00 - projekt "3maj" na Placu Piłsudskiego, w ramach którego odbędą się koncerty, spektakle, wystawy, prezentacje organizacji pozarządowych, pokazy służb publicznych. Na specjalnym stoisku prezentowane będą wydawnictwa poświęcone historii Piaseczna, medal oraz stempel okolicznościowy.
Oficjalna strona imprezy 3-majowej (weekend majowy)
Celem projektu 3maj jest promowanie aktywności i odpowiedzialności obywatelskiej, wolontariatu, różnorodności współczesnego społeczeństwa obywatelskiego, społecznej odpowiedzialności biznesu i dobrego rządzenia. W dniach 29 kwietnia – 3 maja 2009 r. odbędzie się w Piasecznie III już edycja projektu 3maj, która obejmie:
KREATYWNE PIASECZNO, 3 maja, g. 10-17, Plac Piłsudskiego W Kreatywnym Piasecznie, czyli w artystyczno-dowolnej części projektu mogą wziąć udział artyści, pasjonaci, hobbyści, i ci początkujący i ci z określonym dorobkiem, którzy chcieliby się podzielić ze światem swoją pasją.
TARGI ORGANIZACJI POZARZ¡DOWYCH, 3 maja, g. 10-17, Plac Piłsudskiego Celem targów jest promowanie różnorodności III sektora. Targi dają organizacjom możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności, zaś mieszkańcom Piaseczna i okolic umożliwiają zapoznanie się z ich ofertą.
PREZENTACJE S£UżB PUBLICZNYCH, 3 maja, g. 10-17, Plac Piłsudskiego Celem prezentacji jest poszerzenie wiedzy mieszkańców Piaseczna i okolic na temat działań realizowanych przez poszczególne służby publiczne, jak również usprawnienie komunikacji służb z mieszkańcami poprzez dialog i partycypację społeczną.
BIZNES SPO£ECZNIE ODPOWIEDZIALNY, 29 kwietnia – 3 maja, Piaseczno Społeczną odpowiedzialność biznesu określa się jako koncepcję, dzięki której przedsiębiorstwa na etapie budowania strategii dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy.
SPOTKANIA III SEKTORA, 30 kwietnia – 2 maja, Piaseczno W ramach projektu 3maj zorganizowane zostanie seminarium Ludzie III sektora poświęcone problemom aktywności i zaangażowania Polaków w działalność społeczną, w szczególności w działalność organizacji pozarządowych. Więcej informacji na stronie: www.3maj.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno