Informacje1 marca 2015, 18:00,

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Konstancinie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Konstanciński Dom Kultury zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Konstancinie, które odbędą się 1 marca 2015 roku o godzinie 18:00. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Koncert pt. Listy cz.1 to koncert poetycko – muzyczny ze specjalnym udziałem ppłk. Józefa Małka ps. Tygrys.

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Konstancinie

W konkursie wezmą udział: MUZYCY: Piotr Matuszczyk -fortepian i aranżacje muzyczne, Fryderyk Młynarski-perkusja, Marcin Murawski-kontrabas i aranżacje muzyczne, Dawid Lubowicz skrzypce, Artur Gierczak-gitara. OPIEKA ARTYSTYCZNA: Katarzyna Michalska, OPIEKA GRAFICZNA: Agata Gregorczyk-Janik, OPIEKA REŻYSERSKA Julita Wołoszyńska, OPERATOR Adam Kowalczyk. AKTORZY: Michał Chorosiński, Dominika Figurska, Arkadiusz Głogowski, Agata Gregorczyk-Janik, Olga Miłaszewska, Katarzyna Michalska, Robert Kibalski, Julita Wołoszyńska. Dzieci i Młodzież: Ryszard Banecki, Olga Dyjak, Jeremi Janik, Maksymilian Matysek , Maksymilian Młynarski oraz harcerze ZHR 1 UDH ŻAGIEW. Usłyszymy piosenki z projektu fundacji Niepodległości „Panny wyklęte”, jak również te tradycyjne partyzanckie pieśni. Jak co roku naszej inicjatywie patronuje Instytut Pamięci Narodowej oraz Fundacja Niepodległości.

WYSTAWA Zaplute karły reakcji – polskie podziemie niepodległościowe 1944–1956. Wystawa przygotowana przez oddział lubelski IPN. Wystawa czynna od 1 marca od godz. 17.00: do 13 kwietnia.Celem wystawy jest wyeksponowanie najważniejszych zjawisk determinujących charakter polskiej konspiracji niepodległościowej z lat 1944–1956. Autorzy mają jednak świadomość, iż nie przedstawia ona wszystkich aspektów dziejów podziemia. Zadaniem prezentowanych fotografii jest ukazanie w symboliczny sposób tego, co stanowiło istotę Polski podziemnej. Użyte w tytule sformułowanie „zaplute karły reakcji” to pogardliwe określenie ludzi podziemia upowszechniane przez propagandę władzy komunistycznej, która dążyła nie tylko do unicestwienia konspiratorów, lecz także do zohydzenia ich pamięci. Zderzenie tego propagandowego, powszechnie znanego hasła z prezentowanym materiałem ma dodatkowo podkreślać dramat ludzi, którzy podjęli decyzję dalszej walki podziemnej.

Grupa Pod Prąd to projekt artystyczny powstały przeszło 5 lat temu i zrzesza aktorów, piosenkarzy, muzyków, artystów związanych z Gminą Konstancin-Jeziorna, których połączyła potrzeba godnego upamiętniania wydarzeń historycznych. Zaangażowaliśmy się między innymi w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych (1 marca) oraz kwietniowe uroczystości 13 kwiecień Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej. Nasze Koncerty z roku na rok spotykają się z coraz liczniejszym odbiorem. Otrzymujemy sygnały, że to co robimy jest bardzo potrzebne mieszkańcom w szczególności młodzieży – dla której jest to “swoista lekcja historii”. Cieszymy się że możemy krzewić wartości i służyć mieszkańcom swoimi inicjatywami. Poza koncertami organizujemy wieczory historyczne, czuwania modlitewne przy pomnikach i grobach Bohaterów, zajmujemy się oprawą mszy Świętych w intencji Ojczyzny. W roku 2014 we współpracy ze stowarzyszeniem Społeczni Obywatele Konstancina oraz Instytutem Pamięci Narodowej nakręciliśmy film dokumentalny pt.” Panna Lodzia”. To historia tragicznej miłości młodej wiejskiej dziewczyny i partyzanta Stanisława Warchoła ps. ”Mściciel”. W tym roku rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym filmem dokumentalnym o życiu partyzanta Józefa Małka ps. ”Tygrys”. Pragniemy za pomocą naszej wiedzy, wrażliwości i umiejętności uczcić pamięć żołnierzy Państwa Podziemnego, wykorzystując muzykę, film, grafikę, multimedia, by w kreatywny sposób docierać nie tylko do starszego pokolenia, ale również inspirując młodych do trwania na straży historii i pamięci o bohaterach za Wolność i Niepodległość.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=10&t=10947
Informacje1 marca 2015, 18:00,

Plastuś i jego pierwszy dzień w szkole - Bajkowa Niedziela w Gassach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na Bajkową Niedzielę w Gassach, gdzie będzie można obejrzeć spektakl pt. Plastuś i jego pierwszy dzień w szkole. Spektakl będzie można obejrzeć 1 marca 2015 roku o godz. 16.00. Miejsce: OSP GASSY. Wstęp wolny.

Plastuś i jego pierwszy dzień w szkole - Bajkowa Niedziela w Gassach

Pierwszy dzień w szkole jest dla każdego dużym stresem. Ale kiedy znajdzie się w nowej klasie przyjaciela, nic już nie jest straszne. Tosia ulepiła na lekcji plastyki małego różowego ludzika. Plastuś, bo takie dostał imię, był jej dzielnym obrońcą i wspaniałym powiernikiem. To właśnie on najuważniej słuchał opowieści Tosi i był przy niej w trudnych momentach. O tym, że warto mieć przyjaciół przekonał się również sam Plastuś. Kiedy złośliwy kolega Tosi, ukradł go i schował, Gumka Myszka, ołówek, kredki a na ich czele Tosia, ruszyli z pomocą, odnaleźli Plastusia i wszyscy szczęśliwie wrócili domu.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://www.forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=3836&start=45

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie