Informacje24 kwietnia 2010, 00:00,

Obchody Miesiąca Pamięci Narodowej w Piasecznie

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie oraz Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zapraszają mieszkańców w najbliższą niedzielę 25 kwietnia 2010 roku, na godzinę 12.00 na cmentarz parafialny przy ul. Kościuszki w Piasecznie. Odbędą się obchody Miesiąca Pamięci Narodowej 70 rocznica Mordu Katyńskiego, modlitwy za poległych i pomordowanych, złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Katyńskim.

Na godzinę 13.00, zaplanowana została Msza Św. w kościele Św. Anny za poległych i pomordowanych na Wschodzie (złożenie wiązanek przy Tablicy Sybiraków i Tablicy J. Piłsudskiego oraz przemówienia okolicznościowe). Następnie o godz. 15.00, nastąpi otwarcie wystawy malarstwa Wiesława Grendusa w Muzeum Regionalnym „Przestrzenie niepamięci” oraz ekspozycja zdjęć Piaseczynian zamordowanych w Katyniu, Miednoje, Charkowie w 1941 roku.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 kwietnia 2010, 00:00,

Dziecięcy Teatrzyk Horrorek - Bajkowa Niedziela Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakle dla dzieci pod tytułem: Królewna Śmieszka, o Kocie co palił fajkę i o Królewnie w żabę zaklętej inaczej, w wykonaniu Dziecięcego Teatrzyku Horrorek. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 25 kwietnia 2010 roku, o godzinie 16.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp na spektakl kosztuje 10 zł (dzieci) oraz 5 zł (dorośli). Zapraszamy!

BAJKOWA NIEDZIELA PIASECZNO

Dziecięcy Teatrzyk Horrorek istnieje od 5 lat. Bawi się w Szkole Podstawowej w Nowej Iwicznej, a co jakiś czas bawi swoimi przedstawieniami widownię i tę młodszą i tę starszą. "Horrorek" jest laureatem wielu festiwali teatralnych i co roku występuje na scenie dziecięcej Piaseczyńskich Teatraliów Sobótkowych. Niedzielny spektakl, jest kompilacją kilku znanych bajek "Królewna Śmieszka", o "Kocie co palił fajkę" i o "Królewnie w żabę zaklętej inaczej", pokazanych w nieco krzywym zwierciadle.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno