Informacje4 kwietnia 2014, 00:00,

Obchody 4 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Góry Kalwarii serdecznie zapraszają na uroczystości związane z 4 rocznicą Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystości odbędą się 6 oraz 10 kwietnia 2014 roku.

Przebieg uroczystości:
06.04.2014 r.
Godz .11.00
- Msza Święta w Kościele Na Górce w intencji Zbrodni Katyńskiej i Ofiar Katastrofy pod Smoleńskiem;
- Objęcie warty honorowej przy tablicy pamiątkowej przez młodzież Zespołu Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego;
- Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu Uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Ks. Z. Sajny w Górze Kalwarii;
- Złożenie wieńców przed tablica pamiątkową.

10.04.2014 r.
Godz. 08.30 - Zbiórka pod Ratuszem Miejskim,
Godz. 08.41 - Włączenie syreny alarmowej dla upamiętnienia tragicznie zmarłych pasażerów samolotu Tu-154;
- Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przed portretami Ś.P. Lecha i Marii Kaczyńskich, Agnieszki Pogródki-Węcławek oraz Pawła Krajewskiego.

Informacje4 kwietnia 2014, 00:00,

O smoku i królu leniuchu - Teatralna Niedziela

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza na przedstawienie pt.: O smoku i królu leniuchu, w wykonaniu Teatru Bajlandia. Najbliższe przedstawienie w ramach Teatralnej Niedzieli odbędzie się 6 kwietnia 2014 roku o godz. 15.00, w nowej siedzibie Ośrodka Kultury przy ul. por.J.Białka 9 w Górze Kalwarii. Wstęp kosztuje 10 zł, dzieci poniżej 3 lat oraz dzieci posiadające kartę dużej rodziny - wstęp wolny. Teatralna Niedziela jest cyklem przedstawień teatralnych realizowanych z myślą o najmłodszych. Spektakle odbywają się w naszej nowej siedzibie - raz w miesiącu począwszy od stycznia 2014 roku. Zapraszamy.

O SMOKU I KRÓLU LENIUCHU - TEATRALNA NIEDZIELA
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego mieszkańców gminy Góra Kalwaria