Informacje30 kwietnia 2012, 00:00,

Obchody 221 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Centrum Kultury Piaseczno, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno, Sport Evolution, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna oraz Związek Harcerstwa Polskiego zapraszają na obchody 221 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. Impreza odbędzie się 3 maja 2012 roku na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

OBCHODY 221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI W PIASECZNIE

Program jest bogaty i zróżnicowany, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie:
10.00 - 12.00 Oficjalne uroczystości 221. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
10.00 - Msza za Ojczyznę z udziałem chóru Lira - Kościół Św. Anny w Piasecznie
11.15 - Uroczystości przed Ratuszem - Plac Piłsudskiego
12.00 - 14.30 - Piaseczyńska Majówka, Pl. Piłsudskiego
12.00 - Biało - czerwoni - happening dla mieszkańców miasta; „żywa flaga” stworzona z osób w białych i czerwonych ubraniach uwieczniona na wspólnym zdjęciu
12.00 - Tańce Polskie - muzyka Kapela Brodów, prowadzenie i nauka - Piotr Zgorzelski
13.00 - Spotkanie z Pieśnią - pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika
12.00 - 13.30 – patriotyczne zajęcia plastyczne

OBCHODY 221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI W PIASECZNIE

Wydarzenia towarzyszące:
13.00 - 14.30 – XII Piaseczyńska Mila Konstytucyjna - pl. Kisiela w Piasecznie
13.00 - 14.00 - Śladami XVIII-wiecznego Piaseczna - wycieczka miejska; zbiórka pod Muzeum Regionalnym w Piasecznie
10.00 - 14.00 - Wystawa Franciszek Starowieyski. Plakaty - wstęp bezpłatny; Muzeum Regionalne w Piasecznie.
autor/źródło: Agata Kamińska - Muzeum Regionalne w Piasecznie

Informacje1 maja 2012, 00:00,

Koncert poświęcony I rocznicy beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II na Rynku w Tarczynie

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. J. Stępkowskiego w Tarczynie zaprasza do udziału w koncercie poświęconym I rocznicy beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II. Koncert odbędzie się 3 maja 2012 roku o godz.13.30 (po Sumie) na Rynku w Tarczynie. Zapraszamy mieszkańców!

autor/źródło: Dyr. Szkoły Podstawowej im. J. Stępkowskiego w Tarczynie
Tematy:Tarczyn