Informacje13 listopada 2016, 10:00,

O Wilku i Czerwonym Kapturku - Teatranek w Piasecznie

13 listopada 2016 roku o godzinie 10:00 i 11:30 odbędzie się spotkanie w ramach cyklu Teatranek, podczas którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: O Wilku i Czerwonym Kapturku, w wykonaniu Teatru Kubuś. Miejsce: sala Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp 12 zł. Bilety do nabycia tylko w kasie biletowej w Domu Kultury, ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

O WILKU I CZERWONYM KAPTURKU - TEATRANEK W PIASECZNIE

Teatr Kubuś z bajką O Wilku i Czerwonym Kapturku. Sztuki Marty Guśniowskiej są zwykle mądre, ciepłe i bardzo dowcipne. Autorka lubi przetwarzać powszechnie znane, baśniowe wątki, zaprzeczać myślowym schematom. Tak jest i tym razem, w bajce „O Wilku i Czerwonym Kapturku”. Kapturek nie jest grzeczną, dobrze ułożoną dziewczynką. Ma humory, dyskutuje z samym, przedstawiającym tę opowieść Narratorem i zdziwicie się, ale wcale nie lubi chodzić do Babci! Wilk to uzależniony od Mamy życiowy nieudacznik, który mimo nie najmłodszego wieku nie nauczył się jeszcze polować. I zamiast budzić strach, wywołuje w lesie tylko śmiech. Babcia natomiast ma wyraźną słabość do Leśniczego i… nalewki. Najważniejsze jednak jest to, że bohaterowie Guśniowskiej (i pozytywni, i negatywni), mimo swych wad, w gruncie rzeczy mają dobre serca i potrafią cieszyć się życiem. Czy ta napisana na nowo, stara bajka ma szansę zakończyć się tak jak jej klasyczna wersja, którą opowiadali nam nasi rodzice i dziadkowie? Przekonajcie się sami. Zapraszamy do teatru! Spektakl aktorski i lalkowy.

O WILKU I CZERWONYM KAPTURKU - TEATRANEK W PIASECZNIE

Informacje16 listopada 2016, 08:00,

Apetycznie w Bibliotece w Józefosławiu - bezpłatny e-book z przepisami podsumowujący projekt

W ramach projektu "Zdrowa mama, zdrowe dziecko" realizowanego w Bibliotece powstał e-book „Apetycznie w Bibliotece w Józefosławiu”.

APETYCZNIE W BIBLIOTECE W JÓZEFOSŁAWIU - BEZPŁATNY E-BOOK Z PRZEPISAMI PODSUMOWUJĄCY PROJEKT

Zebrano w nim przepisy zdrowych posiłków przygotowywanych w czasie warsztatów i pokazów kulinarnych. Projekt był realizowany w ramach konkursu grantowego, edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu oraz do pobrania e-booka z przepisami na zdrowe sałatki, koktajle i słodkości.