Informacje21 listopada 2012, 00:00,

O pióro Reymonta - szkolny konkurs literacki

Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta przy ul. Mirkowskiej w Konstancinie-Jeziornie zaprasza uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie powiatu piaseczyńskiego do udziału w międzyszkolnym konkursie literackim O pióro Reymonta pt. Nad brzegiem światła. Zachęcamy do udziału w konkursie, ponieważ na autorów najlepszych prac czekają wartościowe nagrody, a także możliwość publikacji utworu.

MIęDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI O PIÓRO REYMONTA

Pierwsza edycja pozwoliła odkryć wśród uczniów wiele pisarskich talentów. Umiejętność wrażliwej obserwacji świata połączona z pragnieniem utrwalenia słów na piśmie obrodziła plonem ciekawych utworów. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić do udziału jeden własny utwór, nigdzie do tej pory nieprezentowany. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: wiersza lub krótkiej, dowolnej formy literackiej o objętości do 10 tys. znaków (ze spacjami). Tematyka utworów powinna mieścić się w ramach ujętych tytułem konkursu: "Nad brzegiem światła". Zgłoszenie prac musi nastąpić do 30 listopada 2012 roku. Prace należy przesyłać pod adres mailowy: reymont.konkurs@wp.pl z zaznaczeniem w temacie e-maila: "Konkurs poetycki". Regulamin konkursu O pióro Reymonta: regulamin-konkursu-literackiego.pdf. Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej szkoły: www.zskj.pl
Tematy:

Informacje21 listopada 2012, 00:00,

Koncert finałowy Festiwalu Poezji Śpiewanej Sztukatorzy oraz występ Tomka Wachnowskiego

24 listopada 2012 roku o godz. 17.00 rozpocznie się koncert finałowy Sztukatorów w Szkole Podstawowej w Zalesiu Górnym. Do występu przygotowuje się 24 wykonawców pod okiem zawodowych muzyków. W każdej z kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody, rozstrzygnięty zostanie też konkurs plastyczny Zielono mi. Gwiazdą wieczoru, oprócz oczywiście samych uczestników Festiwalu, będzie Tomek Wachnowski - autor, kompozytor i wykonawca, laureat najważniejszych konkursów poezji śpiewanej.

KONCERT FINA£OWY FESTIWALU POEZJI ŚPIEWANEJ SZTUKATORZY ORAZ WYSTęP TOMKA WACHNOWSKIEGO

Festiwal "Sztukatorzy" od 5 lat cieszy się dużym zainteresowaniem miłośników muzyki. Składa się z dwóch części - najpierw uczestnicy pod okiem muzyków i instruktorów śpiewu ćwiczą wybrane przez siebie utwory z nurtu poezji śpiewanej, następnie prezentują je podczas koncertu finałowego. Oceniani są przez jury i publiczność. Poetyckie piosenki ze świetnym tekstem i akompaniamentem oraz rozchodzący się po sali zapach domowego ciasta i herbaty tworzą niezapomnianą atmosferę. Zapraszamy na Festiwalu Poezji Śpiewanej Sztukatorzy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno