Informacje21 marca 2017, 20:00,

Nula Stankiewicz - koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w Piasecznie

W 20. rocznicę śmierci Agnieszki Osieckiej zapraszamy 21 marca 2017 roku na koncert jej piosenek zatytułowany Byle nie o miłości. Piosenki artystki wykonają Nula Stankiewicz (śpiew), Janusz Strobel (gitara), Andrzej Jagodziński (fortepian) w sali Domu Kultury, ul. Kościuszki 49. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł.

NULA STANKIEWICZ - KONCERT PIOSENEK AGNIESZKI OSIECKIEJ W PIASECZNIE

Nula Stankiewicz - każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju. Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet. Ona – subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów. On – wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku. Tym razem, aby upamiętnić 20-lecie śmierci wspaniałej poetki Agnieszki Osieckiej, stworzyli recital o dość przewrotnym tytule „Byle nie o miłości”. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki i dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale są także piosenki mało popularne. Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. A i pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej – we własnej osobie: Poetka będzie obecna we wspomnieniach, w listach i na fotografiach.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje24 marca 2017, 18:00,

Konsultacje społeczne w ramach projektu Łączy nas Wisła Góra Kalwaria

W imieniu Piaseczyńskiego WOPR serdecznie zapraszam na konsultacje społeczne mieszkańców powiatu piaseczyńskiego jak również osoby, przedstawicieli samorządów, instytucje, organizacje pozarządowe, kluby sportowe, środowiska wodniackie, podmioty działające w branży turystycznej (restauracje, hotele, kawiarnie itp.) i wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem infrastruktury nadrzecznej Wisły. Realizowany przez Piaseczyńskie WOPR Projekt Łączy nas Wisła ma na celu inwentaryzację oraz opracowanie koncepcji zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego, czyli praktycznie w głównej części Nadwiślańskiego Urzecza.

KONSULTACJE SPOŁECZNE W RAMACH PROJEKTU ŁĄCZY NAS WISŁA GÓRA KALWARIA

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Zatem, chcemy przygotować propozycje stworzenia przystani nad rzeką Wisłą i miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu w dolinie Wisły. Niestety, na dzień dzisiejszy brak jest odpowiednio przygotowanych przystani, pól namiotowych, wypożyczalni sprzętu wodnego, punktów widokowych, miejsc do wypoczynku dla rodzin z dziećmi, szlaków pieszych i rowerowych, tablic informacyjnych, nie mówiąc już o punktach gastronomicznych, czy nawet kawiarniach, gdzie też można by wypocząć nad rzeką. Tak naprawdę to na Nadwiślańskim Urzeczu brakuje nawet jednej ławeczki, żeby sobie przysiąść i podziwiać nadwiślańskie krajobrazy - a jeśli takowa ławeczka istnieje, to proszę nas koniecznie poinformować, dokonamy jej inwentaryzacji ;).

Zadanie obejmować będzie szereg działań podejmowanych w celu finalnej inwentaryzacji i opracowania koncepcji zagospodarowania infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego. Zaliczyć należy do nich przede wszystkim:
- rozpoznanie, analizę oraz dokonanie inwentaryzacji i przygotowanie dokumentacji istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły na terenie Powiatu Piaseczyńskiego,
- promocję projektu w mediach lokalnych i społecznościowych celem zaangażowania społeczności Powiatu Piaseczyńskiego, w tym środowisk wodniackich, turystycznych, kulturowych w tworzenie koncepcji,
- konsultacje społeczne,
- wizyty studyjne w przystaniach na terenie kraju,
- opracowanie koncepcji zagospodarowania istniejącej infrastruktury nadrzecznej Wisły,
- prezentacje rezultatów realizacji zadania: inwentaryzacji oraz koncepcji zagospodarowania.

Realizacja tego przedsięwzięcia została dofinansowana przez Starostwo Powiatowe w Piasecznie. Zapraszam na spotkanie i do wzięcia udziału w projekcie Łączy nas Wisła. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 roku, o godz. 18.00 w sali OSP w Górze Kalwarii, przy ul. Ks. Sajny 14.

Piotr Rytko - Prezes Piaseczyńskiego WOPR