Informacje26 października 2017, 17:03,

Nowy skwer przy Młynarskiej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


W zaniedbanym do tej pory obszarze pomiędzy ul. Warszawską a Młynarską powstaje kolejna przyjazna przestrzeń publiczna. Wydział Utrzymanie Terenów Publicznych wykonał już alejki z kostki oraz oświetlenie. Zamontowane zostały także kosze na śmieci, a wkrótce pojawią się również ławki. Od strony parkingu utworzony zostanie żywopłot, zaś od strony osiedla posadzony będzie szpaler klonów. Drzewa, będą naturalną granicą oddzielającą skwer od osiedla.

NOWY SKWER PRZY MŁYNARSKIEJ W PIASECZNIE

Część centralną nowego skweru stanowić będzie chmura z traw ozdobnych. Wokół niej zaaranżowany zostanie trawnik. Na obrzeżach skweru usytuowane zostaną rabaty z krzewami kwitnącymi oraz rabaty kwiatowe. Przestrzeń skweru uzupełnią jeszcze dodatkowe chodniki, które połączą istniejące alejki z ciągami komunikacyjnymi ulic otaczających skwer. Jeśli aura pozwoli wszystkie prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 listopada 2017, 07:00,

Kwesta przed cmentarzami w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak co roku, w dzień Wszystkich Świętych (1 listopada 2017) w pobliżu piaseczyńskich nekropolii będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym. W tym roku kwesta odbędzie się już po raz osiemnasty. Członkowie Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie oraz wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek 1 listopada w godz. 8.00-17.00 przy cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki i w godz. 8.00-16.00 przy cmentarzu komunalnym przy ul. Julianowskiej.

KWESTA PRZED CMENTARZAMI W PIASECZNIE

Piaseczyński cmentarz parafialny został założony ponad dwieście lat temu, w 1796 roku. Obecnie jest on wpisany do rejestru zabytków, a na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych i zapomnianych pomników, które wymagają pilnej renowacji. Wśród kwestujących nie zabraknie przedstawicieli lokalnego samorządu, kierownictwa urzędu oraz radnych. – To bardzo cenna inicjatywa. Na ile możemy, staramy się wspierać te działania jako samorząd. A jako mieszkańcy po prostu włączamy się w tę akcję i zbieramy pieniądze do puszek jako wolontariusze – mówi Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

KWESTA PRZED CMENTARZAMI W PIASECZNIE

Na przestrzeni osiemnastu lat działalności Komitetu udało się odrestaurować szereg pomników na cmentarzu parafialnym, które często są prawdziwymi dziełami sztuki. – Odnowiliśmy między innymi nagrobki Emilii Pomianowskiej, Andrzeja Szymońskiego, Emilii Drews, Seweryna Piekarskiego, Adama Jarzębowskiego i Konstantego Piekarskiego – wylicza Zbigniew Mucha, przewodniczący Społecznego Komitetu Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie.

KWESTA PRZED CMENTARZAMI W PIASECZNIE

Przewodniczący Mucha zaznacza jednocześnie, że renowacja nagrobków postępowałaby o wiele wolniej, gdyby nie pomoc samorządu Piaseczna. – W bieżącym roku, dzięki wsparciu finansowemu gminy Piaseczno w kwocie ponad 40 tys. zł, uda nam się odnowić pięć zabytkowych nagrobków, w przyszłym roku – kolejne trzy – deklaruje. W czasie ubiegłorocznej kwesty członkom Komitetu i wolontariuszom udało się uzbierać ponad 12 tys. zł. – Odwiedzając groby bliskich na piaseczyńskich cmentarzach, pamiętajmy także w tym roku o akcji Komitetu i w miarę możliwości wesprzyjmy ją finansowo – zachęca burmistrz Zdzisław Lis.

KWESTA PRZED CMENTARZAMI W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie