Informacje21 marca 2017, 08:00,

Nowy Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Piaseczno

21 marca 2017 roku od 8:00 do 16:00 w Punkcie Informacji Europejskiej Europe Direct – Piaseczno, będziemy wspólne świętować 60 rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii Europejskiej, w kształcie znanym nam obecnie. Każdy będzie miał okazję tego dnia otrzymać materiały promocyjne oraz zagrać w Europejskie Koło Fortuny.

NOWY PUNKT INFORMACJI EUROPEJSKIEJ EUROPE DIRECT PIASECZNO

Informacje30 marca 2017, 18:00,

Spotkanie Złotokłos z nutką historii

Spotkanie będzie miało miejsce 30 marca 2017 roku o godz. 18.00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotokłosie, przy ulicy 3-ego maja 30. Tematem przewodnim będzie zmiana w topografii dawniej i dziś. Spotkanie jest zorganizowane w ramach cyklu „Złotokłos z nutką historii”. Będzie to już trzecie spotkanie z tego cyklu.

SPOTKANIE ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII

Spotkania prowadzi Piotr Prawucki z Piaseczyńskiego Klubu Poszukiwaczy Historii. Spotkania mają na celu pogłębienie integracji między mieszkańcami, tymi przybyłymi tu niedawno, jak i rodzinami od wielu pokoleń związanymi ze Złotokłosem, ludźmi, których dzieli duża różnica wieku, czyli seniorami i młodzieżą wchodzącą dopiero w dorosłe życie. Spotkania organizowane są po to, by zaktywizować seniorów, aby czuli się potrzebni, i w przyjaznej, ciepłej atmosferze podzielili się swoimi opowieściami o przeszłości. Oprócz wspomnień mieszkańcy mogą również przynieść pamiątki, fotografie, niejednokrotnie ukazujące jakie ogromne zmiany zaszły na przestrzeni lat, których nie jesteśmy na co dzień świadomi, czy też dokumenty, które wnieść mogą cenną informację historyczną.

– Ważne i wartościowe pamiątki mogłyby znaleźć się w piaseczyńskim muzeum, tworząc w ten sposób podzbiór przedstawiający dzieje Złotokłosu i okolicy na przestrzeni ostatnich lat – mówi Piotr Prawucki. -W ramach tego cyklu planujemy też liczne wydarzenia towarzyszące związane z historią. Myślimy tu o spacerach, upamiętnieniu ważnych dat i postaci. W planach mamy również stworzenie Archiwum Historii Mówionej czyli wywiadów auto-biograficznych z wieloletnimi mieszkańcami, seniorami naszej społeczności -dodaje.

Spotkania odbywają się cyklicznie w ostatni czwartek miesiąca, o stałej godzinie 18.00.

Organizatorem spotkań są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno -filia w Złotokłosie, Klub Kultury w Złotokłosie oraz Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii.