Informacje29 października 2014, 19:36,

Nowy Klub Kultury w Józefosławiu

W sobotę 25 października nowa filia Centrum Kultury w Józefosławiu została oficjalnie otwarta. Nowy Klub Kultury, przeniesiony z lokalu przy parafii w Józefosławiu, mieści się przy ul. Uroczej 14 na drugim piętrze. Na powierzchni ok. 500 m.kw. mieści się duża sala widowiskowa na ok. 60 os., biblioteka oraz pracownie muzyczna i plastyczna. Jedna sala przeznaczona została też na Klub Malucha, gdzie najmłodsze dzieci mogą brać udział w zajęciach ruchowych czy teatralnych. Na dużej sali odbywają się różnorodne zajęcia taneczne i teatralne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nie brakuje oferty dla seniorów, którzy skorzystać mogą np. z gimnastyki. Od stycznia 2015r. filia Centrum Kultury zyska piec ceramiczny i ruszyć będą mogły zajęcia tematyczne.

Klub Kultury w Józefosławiu

W uroczystości oficjalnego otwarcia Klubu Kultury wzięli udział przedstawiciele samorządu gminnego, pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej, dziennikarze oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Piasecznie Hanna Krzyżewska, dyrektor Centrum Kultury Ewa Dudek, kierownik Klubów Kultury CK Zdzisława Stenrzycka, kierownik otwieranej biblioteki w Józefosławiu Iwona Nowakowska, kierownik otwieranego Klubu Kultury w Józefosławiu Alina Staniszewska oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Magdalena Wolak – Gawrych. Uroczystość uświetnił występ wybitnej harfistki, mieszkanki Józefosławia, Anny Faber.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Klub Kultury w Józefosławiu

Informacje1 listopada 2014, 08:00,

RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA 2014

1 listopada 2014 roku po raz piętnasty Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie przeprowadzi kwestę na rzecz ratowania zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym.

RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA 2014

Piaseczyński cmentarz parafialny został założony w 1796 r.i tu, na tym właśnie cmentarzu łączą się pokolenia tych, którzy na tej ziemi pracowali, tworzyli, walczyli o nią. Na jego terenie znajduje się wiele zabytkowych, a zaniedbanych pomników, które wymagają pilnej renowacji. Dotychczasowe działania podjęte przez Komitet przyniosły wymierne efekty i pozwoliły uratować najbardziej zagrożone pomniki. Tegoroczna kwesta ma wesprzeć renowację trzech zabytków: pomnika z 1855 r., poświęconego Janowi Andrzejewskiemu, pomnika z 1923 r., poświęconego Józefowi Korczycowi i pomnika z 1858 r., poświęconego Franciszkowi Gundermanowi.

RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA 2014

Zapraszamy mieszkańców Piaseczna do wzięcia udziału w kweście. Bez Waszej pomocy nie uda się kontynuować rozpoczętego dzieła. Zapraszamy do współpracy każdego, kto w jakikolwiek sposób chciałby pomóc Komitetowi. Kwesta odbędzie się 1 listopada 2014 na cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki i komunalym przy ul. Julianowskiej w godzinach od 8.00 do 17.00. Kontakt tel. 602184511, mail: jamucha@o2.pl

Konto bankowe do wpłat: 35124063511111000048184650 Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, koniecznie z dopiskiem: wpłata na Komitet Renowacji Cmentarza

W imieniu Komitetu Zbigniew Mucha – przewodniczący.