Informacje6 kwietnia 2007, 00:00,

Nowe biuro do pozyskiwania zewnętrznych funduszy

W Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna powołano nowe biuro do pozyskiwania zewnętrznych funduszy. 1 maja 2007 roku obowiązki kierownika nowego biura obejmie Maria Sobieraj, która od 2005 roku pracowała w Ministerstwie Transportu, gdzie była odpowiedzialna za realizację projektów z udziałem środków unijnych. Wydział będzie pracował na razie w składzie dwuosobowym.

Pierwszymi wnioskami Gmina Konstancin Jeziorna będzie starała się pozyskać euro na zachowanie uzdrowiskowego charakteru Konstancina, jedynego kurortu na Mazowszu. Program będzie obejmował m.in. przebudowę Parku Zdrojowego oraz adaptację dawnego kina "Beata" na cele kulturalne.

W tym roku za gminne środki ma rozpocząć się budowa amfiteatru w parku. Kolejne projekty będą dotyczyły budowy i remontu dróg, szczególnie tych strategicznych, oraz inwestycji ekologicznych.
autor/źródło: Seweryn Pytko (pozycjonowanie stron) - redaktor serwisu powiat piaseczyński

Informacje6 kwietnia 2007, 00:00,

Ronda w Gminie Konstancin Jeziorna i nowe przeszkody

Trwająca budowa dwóch rond na skrzyżowaniu ul. Chylickiej z ul. Prusa i Długą już wzbudza emocje, głównie osób żyjących z transportu ciężarowego. Czy przez nowe ronda będzie można swobodnie przejechać? - obawiają się. Magistrat miał takie wątpliwości już podczas przebudowy skrzyżowania ul. Wareckiej z Gąsiorowskiego. Interweniował u projektanta przebudowy ulic Piłsudskiego - Prusa - Długiej, jednak zabronił on wprowadzania jakichkolwiek zmian w projekcie. Jak twierdzi, ronda wytyczył zgodnie ze swoim bogatym doświadczeniem oraz przepisami. - Odbieram zaniepokojone głosy od przedsiębiorców i uspokajam, że to, co obecnie widzą, to etap pośredni.

Ronda będą tak zbudowane, aby większe samochody, które nie są w stanie złamać się na pasie jezdni, wjeżdżały częściowo na zewnętrzny pas okręgu z kostki - mówi Katarzyna Myśliwiec z wydziału inwestycji gminy Konstancin-Jeziorna. - Przez te ronda będą przejeżdżały długie autobusy, ZTM i poradzą sobie - dodaje.

źródło: gazeta Nad Wisłą (nr 7 z dnia 5 kwietnia 2007)