Informacje18 czerwca 2018, 15:57,

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 18 czerwca 2018 roku w Piasecznie kursują nowe, niskopodłogowe autobusy lokalne. Wszystkie pojazdy zaoferowane w ramach świadczenia usługi są nowe lub kilkuletnie i spełniają szereg wymogów wynikających ze specyfikacji przetargowej. Autobusy są nowoczesne, niskopodłogowe, wyposażone w rampę oraz miejsce wyznaczone na wózek inwalidzki. Mieszkańcy Piaseczna będą musieli przyzwyczaić się do ich niebieskiej barwy, która zgodnie z polityka ZTM docelowo będzie obowiązywać na wszystkich liniach L w ramach aglomeracji warszawskiej.

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Gmina Piaseczno, która pokrywa 80% wynagrodzenia przysługującego operatorowi za wykonanie usługi, zabezpieczyła na ten cel w 2018 r. środki w wysokości ok 3 mln zł.

Przetarg na świadczenie usługi przewozu w ramach systemu komunikacji miejskiej łączącego obszar Gminy Piaseczno z Warszawą na lata 2018 – 2020, wygrało konsorcjum firm Polonus i Stalko.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Przypominamy, że dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach “L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno są darmowe. Programem objęte są zatem następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Darmowy przejazd przysługują na całej trasie danej linii, również poza granicami Gminy Piaseczno.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 czerwca 2018, 08:00,

Do dzieła! edukacja poprzez sztukę ulicy w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18-21 czerwca 2018 roku zapraszamy seniorów, osoby z niepełnosprawnością, dzieci i młodzież do Klubu Kultury w Józefosławiu na bezpłatne warsztaty murale, performens, instalacji, happening prowadzone przez artystów. Masz więcej niż 10 lat, a mniej niż 100 weź udział w niecodziennych wydarzeniach. Zostań współtwórcą dzieł sztuki. Zapisy telefonicznie: 794-995-338 lub mailowo: patrycja.tokaj@gmail.com Liczba miejsc jest ograniczona. Projekt dofinansowany z programu edukacji kulturalnej. Do dzieła – edukacja poprzez sztukę ulicy.

DO DZIEŁA! EDUKACJA POPRZEZ SZTUKĘ ULICY W JÓZEFOSŁAWIU

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie