Informacje18 czerwca 2018, 15:57,

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Od 18 czerwca 2018 roku w Piasecznie kursują nowe, niskopodłogowe autobusy lokalne. Wszystkie pojazdy zaoferowane w ramach świadczenia usługi są nowe lub kilkuletnie i spełniają szereg wymogów wynikających ze specyfikacji przetargowej. Autobusy są nowoczesne, niskopodłogowe, wyposażone w rampę oraz miejsce wyznaczone na wózek inwalidzki. Mieszkańcy Piaseczna będą musieli przyzwyczaić się do ich niebieskiej barwy, która zgodnie z polityka ZTM docelowo będzie obowiązywać na wszystkich liniach L w ramach aglomeracji warszawskiej.

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Gmina Piaseczno, która pokrywa 80% wynagrodzenia przysługującego operatorowi za wykonanie usługi, zabezpieczyła na ten cel w 2018 r. środki w wysokości ok 3 mln zł.

Przetarg na świadczenie usługi przewozu w ramach systemu komunikacji miejskiej łączącego obszar Gminy Piaseczno z Warszawą na lata 2018 – 2020, wygrało konsorcjum firm Polonus i Stalko.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Przypominamy, że dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach “L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno są darmowe. Programem objęte są zatem następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Darmowy przejazd przysługują na całej trasie danej linii, również poza granicami Gminy Piaseczno.

UMiG Piaseczno

Informacje18 czerwca 2018, 18:33,

Relacja z zawodów Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie

Tym razem zawodnikom Mazovii zmęczenia spowodowanego wysiłkiem na piasecznej trasie nie dało się tak łatwo ukryć. Kolarze jeden po drugim wpadali na metę umorusani kurzem i błotem. Na niektórych twarzach czarne smugi skutecznie ukrywały szerokie uśmiechy.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Przy tegorocznych przygotowaniach trasy w Piasecznie, jednej z najbardziej znanych wśród peletonu Mazovii, Cezary Zamana uwzględnił krytyczne głosy swoich zawodników. „Na wyraźną prośbę skróciłem trasę, wycinając z niej nielubiane piaszczyste fragmenty. Przez to cały maraton nabrał jeszcze większej dynamik. Spodziewam się, że prędkości notowane przez liczniki osiągną tutaj rekordowe pomiary” – przewidywał jeszcze przed startem dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, spoglądając na zawieszoną w rowerowym miasteczku mapkę zawodów. Poza tą znaczącą modyfikacją, reszta pozostała bez zmian. 4 dystanse dla kolarzy o różnym poziomie jeździeckich umiejętności, dziecięce zawody z Rybką MiniMini+ oraz cała masa dodatkowych atrakcji przygotowanych przez licznych partnerów i sponsorów maratonu. Nie zmieniło się też nic jeśli chodzi o zainteresowanie Mazovią. Stadion przy ulicy Leśnej szybko został otoczony samochodami, wśród których dało się wypatrzyć rejestracje z wielu województw.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

O frekwencji w peletonie najlepiej świadczy gęsta góra kurzu, która wzniosła się w powietrze momentalnie po starcie dystansów ½ Pro i Pro. Tysiące stopniowo nabierających prędkości kół wzbiły kłęby pyłu. Gdzieś tam, jeszcze niewidoczni dla ludzkich oczu, kryli się zwycięzcy siódmego tegorocznego maratonu Mazovii. A wśród nich – triumfator specjalnej klasyfikacji na najlepszego mieszkańca Piaseczna. To ukłon organizatorów w kierunku lokalnej społeczności, której przedstawiciele licznie odpowiedzieli na wyzwanie Cezarego Zamany. Kibicowała imzastępczyni burmistrza pani Hanna Kułakowska-Michalakz Urzędu Gminy i Miasta Piaseczno oraz Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Te dwie instytucje były również współorganizatorami maratonu w Piasecznie.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Wszystkich triumfatorów poznaliśmy dopiero po 19, 38 i 60kilometrach, bo tyle liczyły poszczególne dystanse (Fit, ½ Pro, Pro). „Mimo że profil trasy nie ma wielu wzniesień czy przewyższeń, to i tak wymaga niemałego wysiłku. Wysokie tempo trzeba utrzymywać od startu do mety, nie tracić cennych sekund na zakrętach i inteligentnie pokonywać terenowe przeszkody” – tak na bieżąco ze swojego pick-upa komentował poczynania zawodników Cezary Zamana.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Najlepszymi mieszkańcami Piaseczna na dystansie Fit okazali się Izabela Kurmanowska (00:47:05) oraz Tomasz Fic (00:41:19), na dystansie ½ Pro byli to Agnieszka Zych (01:36:28) i Mateusz Rybak (01:24:23), zaś triumfatorem królewskiego dystansu okazał się Jakub Sieniuć (02:18:28).

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Wszyscy oni, jak i cała reszta peletonu, meldowała się na mecie z twarzami niczym w wojennych barwach. Czarne smugi – efekt kurzu, potu, wysokich prędkości i równie wysokich temperatur – nadawały wyglądu zawodników dodatkowego wojowniczego charakteru. Ale w końcu tylko wyjątkowi śmiałkowie gotowi są porwać się na rywalizację w maratonie Mazovii. I sięgnąć po atrakcyjne nagrody, które ufundowali Hotel DeSilva i Hurom.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON W PIASECZNIE

Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.