Informacje3 stycznia 2018, 17:30,

Nowa Zelandia - Klub Podróżnika PO HORYZONT w Mysiadle

3 stycznia 2018 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika PO HORYZONT - Nowa Zelandia tam gdzie zaczyna się dzień. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Zapraszamy do klubu podróżnika w Mysiadle.

NOWA ZELANDIA - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT W MYSIADLE

Podróż na kraniec świata – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów... Witaliśmy dzień, podziwiając jurajskie lasy z tysiącletnimi drzewami kauri; spacerując wybrzeżami wzburzonego Pacyfiku; biwakując na skraju lodowca u stóp Mt. Cooka; podglądając pingwiny, wieloryby i lwy morskie; przeglądając się w turkusowych taflach jezior; poznając egzotyczną kulturę maoryską. Podczas prawie trzymiesięcznej wyprawy przejechaliśmy 12 tysięcy kilometrów, odwiedzając najciekawsze zakątki obu nowozelandzkich wysp. To kraj, który ma do zaoferowania prawie wszystkie krajobrazy świata: wysokie piaszczyste wydmy; magiczne jaskinie, ukryte w wilgotnych lasach z drzewiastymi paprociami; malownicze klifowe wybrzeża; aktywne wulkany oraz towarzyszące im gorące źródła i gejzery; nieprzebyte pasma górskie… Wyprawa ta pozostawiła w nas niezliczoną ilość wspomnień i przygód, lecz była ogromnym wyzwaniem, gdyż podróżowaliśmy z naszą półtoraroczną córką... Anna Szymczak

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje6 stycznia 2018, 12:00,

Orszak Trzech Króli Piaseczno 2018

Już po raz trzeci ulicami Piaseczna przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2018 roku, w uroczystość Objawienia Pańskiego. Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13.30 na piaseczyńskim rynku, skąd Trzej Królowie wraz ze swoimi świtami oraz wszystkimi uczestnikami pochodu wyruszą, aby podążając za gwiazdą ulicami miasta, dotrzeć na plac Jana Pawła II. Tam, przy szopce z żywymi postaciami i zwierzętami, odbędzie się inscenizacja ich pokłonu przed nowo narodzonym Jezusem.

ORSZAK TRZECH KRÓLI PIASECZNO 2018

Na uczestników pochodu będą czekać różne atrakcje, takie jak animacje oraz odgrywane w przestrzeni publicznej sceny związane z narodzeniem Jezusa. Orszak zakończy się wspólnym kolędowaniem, które w auli niebieskiej domu parafialnego poprowadzi zespół Rodzinne Granie. Na zmarzniętych gości czekać tam będzie również słodki poczęstunek oraz kawa i herbata. Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy Orszaku będą mogli wziąć udział w konkursie „Przebierz się na Orszak”. Do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Piaseczna i okolic. Niech to wydarzenie zjednoczy nas we wspólnym świętowaniu uroczystości Trzech Króli. Ze względu na przejście Orszaku ulicami miasta przewidywane są pewne utrudnienia w ruchu w centrum Piaseczna, jednak nie planuje się zamykania ulic dla ruchu kołowego. Za niedogodności przepraszamy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie