Informacje20 lutego 2007, 00:00,

Nowa siedziba szkoły ZSZ w Górze Kalwarii

Dobiegają końca prace związane z adaptacją budynku na terenie byłej jednostki wojskowej na potrzeby Zespołu Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak w Górze Kalwarii. Po zakończeniu przebudowy szkoła wprowadzi się do budynku nr 45 na terenie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Dominikańskiej 9 w Górze Kalwarii. W nowej siedzibie szkoły uczniowie będą mieli do dyspozycji sale lekcyjne, dwie pracownie technologiczne, salę komputerową, centrum multimedialne, bibliotekę wraz z czytelnią oraz warsztaty szkolne. Szkoła zyskała także nowe wyposażenie.

W warsztatach szkolnych znalazły się pracownie gastronomiczne, cukiernia, garmażeria, kuchnia, sala konsumencka, sala instruktażowa oraz zaplecze magazynowe i socjalne. Warsztaty będą wyposażone w nowoczesny sprzęt i urządzenia gastronomiczne zapewniające wysoką jakość kształcenia. Po przystosowaniu i wdrożeniu zasad systemu HACCP warsztaty będą świadczyć różnorodne usługi gastronomiczne: prowadzenie bufetu szkolnego, obsługę kelnerską konsumentów, produkcję i sprzedaż obiadów domowych i wyrobów garmażeryjnych, organizację i obsługę przyjęć okolicznościowych, a także usługi cateringowe.

Nowa, większa baza dydaktyczna szkoły pozwoli na przyjęcie większej liczby uczniów, a w przyszłości na poszerzenie oferty edukacyjnej zgodnej z potrzebami lokalnego rynku pracy. Planowane jest, w miarę możliwości, poszerzenie oferty językowej, a także nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi oraz placówkami o podobnym profilu kształcenia w Unii Europejskiej.

W ostatnich miesiącach uczniowie klasy II i III technikum kształcącego w zawodzie kucharz odbyli praktyki zawodowe w restauracjach w hotelach: Jan III Sobieski, Novotel – Centrum, Polonia, Metropol, MDM oraz w restauracjach Sodexho. W związku z zamknięciem starych warsztatów szkolnych od września 2006 r. uczniowie odbywali zajęcia praktyczne w stołówce Domu Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii oraz w restauracji Centrum Promocji Kadr w Konstancinie-Jeziornie i w stołówce Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie. Wszystkie doświadczenia zdobyte w czasie odbywania praktyk zawodowych i zajęć praktycznych uczniowie szkoły będą mogli już wkrótce wykorzystać w nowych warsztatach szkolnych.

źródło informacji: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Góra Kalwaria

Informacje20 lutego 2007, 00:00,

Turniej siatkarzy o Puchar Burmistrza Góra Kalwaria

Dużo emocji i sportowej walki towarzyszyło siatkarzom w ostatni weekend podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Po zaciętym finale ostatecznie pierwsze miejsce zdobyła drużyna KS Mogielanka Mogielnica. Drugie przypadło dla Stryki-Byki. natomiast na trzeciej pozycji wpasowała się drużyna z Konstancina. Puchary i medale osobiście wręczyli burmistrz Dariusz Zieliński i wiceprzewodniczący rady pan Zenon Nadstawny.

W turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria udział brało 16 drużyn. Na stronie gorakalwaria.net (link poniżej) możecie obejrzeć galerię zdjęć z turnieju.

źródło informacji: gorakalwaria.net
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Góra Kalwaria