Informacje18 czerwca 2012, 00:00,

Nowa siedziba CMP Piaseczno oficjalnie otwarta!

Chwilę po godzinie 13:00 w budynku przy ul. Puławskiej 49 nastąpiło oficjalne otwarcie nowej siedziby Centrum Medycznego CMP Piaseczno. Symboliczną czerwoną wstęgę przeciął Prezes Zarządu - Paweł Walicki.

Prezes Zarządu wygłosił krótkie przemówienie, następnie nowa przychodnia została poświęcona, a goście wyruszyli zwiedzać obiekt. A jest co zwiedzać!

Stara siedziba przychodni CMP Piaseczno była prawie 3 razy mniejsza od obecnej. W budynku przy ul. Puławskiej 49  Centrum Medyczne zajmuje cztery piętra o łącznej powierzchni 1500 m2.

Goście obecni na Otwarciu mogli zobaczyć:
- 32 nowocześnie wyposażone gabinety lekarskie (m. in. gabinet internistyczny, pediatryczny, alergologiczny, dermatologiczny, ginekologiczny, salę szkoły rodzenia oraz badań psychotechnicznych i szereg innych)
- 2 gabinety zabiegowe
- wyodrębnioną część pediatryczną z charakterystycznym autorskim malowidłem ściennym
- pracownię USG, RTG zębowe z pantomografem
- zespół gabinetów stomatologicznych
- pracownię rehabilitacji i fizykoterapii

Po obejrzeniu przychodni nastąpiła część nieoficjalna połączona z poczęstunkiem.

Wśród przybyłych gości można było zauważyć delegatów lokalnych władz, mediów, jak również reprezentantów z ramienia piaseczyńskiego Inspektoratu Sanitarnego oraz przedstawicieli partnerów medycznych i towarzystw ubezpieczeniowych, z którymi CMP współpracuje.

"Zgromadzeni goście mogli osobiście przekonać się, że wraz z przeniesieniem siedziby do nowego budynku zyskaliśmy bardziej komfortowe warunki przez co jesteśmy w stanie zaoferować naszym pacjentom wyższy standard wykonywanych usług. Dysponujemy szeroką gamą świadczeń, od konsultacji lekarzy specjalistów po diagnostykę laboratoryjną i obrazową. Także od 1 czerwca 2012 r. prowadzimy zapisy do lekarzy rodzinnych w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia." - komentuje zespół Centrum Medycznego CMP.

Informacje15 czerwca 2012, 00:00,

I Powiatowy Festiwal Książki w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego zaprasza w najbliższą niedzielę 17 czerwca 2012 roku w godz. 12.00 - 18.30 na I Powiatowy Festiwal Książki, który odbędzie się w Parku Miejskim w Piasecznie. Będzie to impreza promująca czytelnictwo w powiecie piaseczyńskim, podkreślającą rolę książki i biblioteki w rozwoju kultury. W imieniu organizatorów zapraszam do lektury i zabawy w otoczeniu zieleni piaseczyńskiego Parku.

TYTU£

Powiatowy Festiwal Książki program:

- występy grup szkolnych (zespoły muzyczne i taneczne, kabarety, konkursy, loterie i zabawy),
- występy grupy pasjonatów książki m.in. Moliki Książkowe i Klub Poszukiwaczy Słowa,
- występ zespołu Czerwieńsza Strona Jabłka (www.myspace.com/czerwienszastronajablka),
- spotkanie z lokalnymi pisarzami i poetami,
- kiermasz książkowy,
- akcja „Oddaj / wymień / zdobądź!” – alejka z książkami, grami i zabawkami,
- poradnictwo logopedyczne,
- kurs szybkiego czytania.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno