Informacje15 listopada 2017, 11:32,

Nowa Filia Urzędu Pocztowego w Julianowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Poczta Polska Region Sieci Warszawa-Województwo informuje, że z dniem 31 października 2017 r., została uruchomiona Filia Urzędu Pocztowego przy ul. Julianowskiej 90 F w Julianowie.

NOWA FILIA URZĘDU POCZTOWEGO W JULIANOWIE

Placówka obsługuje klientów w następujących godzinach:
- poniedziałki 10.00 - 20.00
- wtorek - piątek 8.00 - 18.00

Nadzór nad pracą filii pełni Urząd Pocztowy Piaseczno przy ul. Kościuszki 43 w Piasecznie.

Zapraszamy do korzystania z usług pocztowych w nowej lokalizacji.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 listopada 2017, 11:39,

Przejściowe problemy z odbiorem odpadów biodegradowalnych w Zalesiu Dolnym i Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W listopadzie 2017 roku wystąpiły przejściowe problemy z odbiorem odpadów biodegradowalnych zwłaszcza w okolicach gęsto zadrzewionych działek w Zalesiu Dolnym czy Zalesiu Górnym.

PRZEJŚCIOWE PROBLEMY Z ODBIOREM ODPADÓW BIODEGRADOWALNYCH W ZALESIU

Sytuacja jest powoli opanowywana, jednak wzdłuż niektórych posesji nadal piętrzą się worki ze zgrabionymi liśćmi. – Przepraszamy za niedogodności, do końca listopada powinny zostać odebrane wszystkie wystawione przed posesje worki z odpadami biodegradowalnymi – deklaruje Renata Skalska, prezes PUK Piaseczno. – Ilość wystawianych worków przez niektórych mieszkańców przekracza możliwości techniczne ich szybkiego odbioru – mówi burmistrz Zdzisław Lis. W całym województwie jest tylko kilka instalacji gdzie można je zwozić, a mają one ograniczone moce przerobowe. Na dodatek, przed dostarczeniem trzeba usunąć zawartość z worków. To spowalnia cały proces.

– Niektórzy mieszkańcy korzystając z faktu, że odbiór worków jest nielimitowany, wystawiają ich dziesiątki a nawet setki. Chcemy ich uświadomić, że takiej ilości nie sprosta żaden system i zachęcić do kompostowania, przynajmniej w części zielonych odpadów – wyjaśnia burmistrz. Dlatego przygotowując się do nowego przetargu gmina będzie rozważać powrót do limitowanego odbioru worków, tak aby mieszkaniec oddający ponadprzeciętną ilość liści i zieleni sam za to płacił. Dziś na ten komfort składają się wszyscy mieszkańcy, także ci, którzy wytwarzają i wystawiają ich niewielkie ilości.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie