Informacje1 września 2017, 18:00,

Nosferatu - pokaz filmu niemego z muzyką i dubbingiem na żywo


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


1 września 2017 roku o godz. 20.00, na zakończenie tegorocznego Kina Plenerowego zapraszamy na rynek na pokaz filmu niemego pt. Nosferatu z muzyką i dubbingiem na żywo. Zaprezentowany zostanie film niemy pt. Nosferatu z 1922 roku, w reż. Friedricha Wilhelma Murnau, oparty na Draculi Brama Stokera. Film ten jest jednym z pierwszych horrorów w historii kina i jednym z najważniejszych dzieł niemieckiego ekspresjonizmu i sztuki filmowej w ogóle.. W głosowaniu internautów spodobał się najbardziej i właśnie ten film wyświetlony zostanie na zakończenie piaseczyńskiego kina plenerowego.

NOSFERATU - POKAZ FILMU NIEMEGO Z MUZYKĄ I DUBBINGIEM NA ŻYWO W PIASECZNIE

Tajemniczy hrabia Orlok chce kupić w Wiborgu kamienicę. Thomas Hutter, młody agent nieruchomości, wyrusza do jego zamku w Karpatach, aby podpisać umowę. Hrabia okazuje się wampirem i nie dość, że sprowadza do Wiborga plagę, to jeszcze szczególnie interesuje się młodą żoną Huttera. Niemy Movie to muzyka i dubbing na żywo do klasyki niemego kina. Dba o to zespół czterech muzyków i aktora, wykonujących na żywo muzykę i dubbing. - Filmy w takiej interpretacji nabierają kolorów i humoru: ilustrowane są muzyką w wielu stylach, a postacie zyskują indywidualne głosy. Każdy z muzyków jest multiinstrumentalistą. Porusza się swobodnie w różnych konwencjach, od klasyki po rozrywkę, od teatralnego patosu po kreskówkowy slapstick. W trakcie filmu następuje zmiana instrumentów, a lektor na jednym oddechu naśladuje różne osoby. Efektem jest mozaika barw i emocji, kolory, które wykraczają poza odcienie szarości na ekranie – tak można wyobrazić sobie ten niezwykły pokaz. Więcej o grupie Niemy Movie dowiedzieć się można na ich stronie www.niemymovie.com

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje27 sierpnia 2017, 09:00,

Historyczny spacer po Mirkowie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jak dawniej mieszkali ciepoki - to temat ostatniego spaceru historycznego z przewodnikiem, w ramach cyklu Poznaj Konstancin-Jeziornę. Zapraszamy serdecznie w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku o godzinie 11.00. Start przystanek ZTM Osiedle Mirków w stronę Warszawy.

HISTORYCZNY SPACER PO MIRKOWIE

Przez ostatnie 3 miesiące mieszkańcy, kuracjusze oraz turyści poznawali historię Konstancina-Jeziorny. W ramach Poznaj Konstancin-Jeziornę odbyło się 8 tematycznych wycieczek. W niedzielę 27 sierpnia zapraszamy na ostatnią z nich. Start przystanek ZTM „Osiedle Mirków” w stronę Warszawy.

Wycieczki prowadzi wieloletnia przewodniczka: Dorota Zając. Udział w historycznych spacerach jest bezpłatny. Cykl organizowany jest przez Fundację Violet Kiwi i dofinansowany ze środków Gminy Konstancin-Jeziorna. Koordynatorem projektu jest Agnieszka Jarzębska-Isio.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie