Informacje8 grudnia 2014, 19:29,

Nominacje w UMiG Piaseczno

Burmistrz Zdzisław Lis przedstawił na spotkaniu kierowników urzędu swoich najbliższych współpracowników. Na stanowisko I Zastępcy nominowana została Anna Juszczyk, zaś Daniel Putkiewicz objął stanowisko pełnomocnika ds. rozwoju gminy.

Anna Juszczyk

Pani Annie Juszczyk podlegać będą wydziały: inwestycji, infrastruktury i transportu publicznego, geodezji i gospodarki gruntami oraz zamówienia publiczne. – Pani Ania doskonale spisywała się na stanowisku naczelnika wydziału inwestycji, zbierała pochlebne oceny ze strony innych naczelników i dyrektorów jednostek organizacyjnych jak również wykonawców realizujących zlecenia gminy. Doceniając jej wszechstronną wiedzę i kompetencje zdecydowałem się powierzyć jej funkcję swojego zastępcy – poinformował burmistrz Zdzisław Lis

Dotychczasowy I Zastępca Burmistrza Daniel Putkiewicz będzie pełnił funkcję pełnomocnika ds. rozwoju. – Pan Daniel zachowuje praktycznie dotychczasowe kompetencje. Podlegały mu będą wydziały: urbanistyki i architektury, ochrony środowiska i gospodarki rolnej oraz utrzymania terenów publicznych – wyliczał na zebraniu burmistrz Lis. – Wykorzystując jego doświadczenie i fakt, że jako nowo wybrany przewodniczący Rady Powiatu zaangażowany będzie także w tematy o zasięgu powiatowym, chciałbym aby zajmował się również współpracą z innymi gminami i powiatem oraz wspólnymi projektami jak chociażby kolejką wąskotorową czy międzygminnym schroniskiem dla zwierząt – dodał burmistrz.

Na razie burmistrz nie wskazał II Zastępcy, który zajmował się będzie tematami społecznymi: polityką mieszkaniową, oświatą, świadczeniami społecznymi, sprawami społecznymi. – Mam już pomysł na obsadzenie tego stanowiska, chciałbym jednak spokojnie to przeanalizować – oświadczył burmistrz.

Redakcja, 16 lipca
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=4860&start=150
Informacje7 grudnia 2014, 20:00,

Rafał Sarnecki Brooklyn Quintet - Niedziela z Jazzem w Piasecznie

7 grudnia 2014 roku w ramach Niedzieli z Jazzem odbędzie się koncert w wykonaniu Rafał Sarnecki Brooklyn Quintet. Występ w sali Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49 rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp: 15 PLN. W skład zespołu wchodzą czołowi muzycy młodej nowojorskiej sceny jazzowej: Lucas Pino - saksofon tenorowy i klarnet basowy (USA), Glenn Zaleski - fortepian (USA), Rick Rosato - kontarabas (Kanada), Colin Stranahan - perkusja (USA). Zapraszamy na Niedzielę z Jazzem w Piasecznie.

Rafał Sarnecki Brooklyn Quintet - Niedziela z Jazzem w Piasecznie

RAFAŁ SARNECKI BROOKLYN QUINTET W 2008 roku Rafał Sarnecki - gitarzysta jazzowy, kompozytor, aranżer, urodzony w 1982 roku w Warszawie - założył w Nowym Jorku kwintet, który do dzisiejszego dnia regularnie występuje w klubach jazzowych na Manhattanie i Brooklynie prezentując kompozycje lidera. W kwietniu 2013 Rafał nagrał w powyższym składzie swoją trzecią płytę autorską, która zostanie wydana jesienią 2014 przez uznaną amerykańską wytwórnię Brooklyn Jazz Underground Records. Muzykę wykonywaną przez zespół można określić jako współczesny akustyczny jazz z rozbudowanymi formami i niestandardowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Mimo złożonych harmonii i nieregularnych rytmów muzyka wykonywana przez kwintet zawsze jest entuzjastycznie przyjmowana przez publiczność dzięki charakterystycznej melodyjności i bogactwie brzmień.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redkacja, 16 lipca