Informacje27 lutego 2007, 00:00,

Nocna komunikacja do Piaseczna i Konstancin-Jeziorna

Cały czas trwa reforma tras linii nocnych do podwarszawskich miejscowości. W serwisach informacyjnych pojawiają się kolejne bardziej szczegółowe informacje o uruchamianych nowych liniach, lub wydłużeniu obecnych. Dzisiaj na stronie gazety.pl możemy przeczytać kolejne informacje na ten temat. Legionowo i Jabłonna już we wtorek jako pierwsze mogą się porozumieć z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie wydłużenia trasy nocnych autobusów z Warszawy.

Wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego podał, którędy chciałby puścić autobusy w 18 gminach i miastach sąsiadujących z Warszawą. Kursy - raz na godzinę od początku kwietnia. Wtedy też zmienią się trasy i numery nocnych w stolicy. Jednorazowy bilet pod miastem ma kosztować tyle, ile w Warszawie, a miesięczne i kwartalne byłyby w cenie podmiejskich sieciówek.

Wszystko pod warunkiem, że za nocną komunikację zapłacą samorządy. Od niespełna 2 tys. zł miesięcznie w Sulejówku do 15,7 tys. zł w Lesznie i Babicach. Gminy dostały ceny wczoraj, na odpowiedzi ZTM czeka do 19 marca.

Podmiejskie trasy linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego:
601 (Konstancin-Jeziorna): od Powsina Warszawską, Piłsudskiego, Prusa, Chylicką, Długą do zawrotki przy Pańskiej w Chylicach (w drodze powrotnej postój przy pl. Sportowym).
613 (Piaseczno): Puławską, Okulickiego, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławską, Kościuszki, Kilińskiego, Sierakowskiego (postój przy urzędzie).

źródło informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Kolejne informacje na ten temat pokazały się również na stronie Rzeczpospolitej. Z informacji podanych u nich dość istotne jest stwierdzenie, że: waha się burmistrz Piaseczna (…).

źródło informacji: rzeczpospolita.pl/warszawa

Czym kieruje się w swoich wahaniach burmistrz Piaseczna? Według nas może chodzić o to, że w Piasecznie jest linia nocna obsługiwana przez Express Piaseczno. Wspominaliśmy o tym w poprzedniej informacji na ten temat: reforma tras linii nocnych do powiatu piaseczyńskiego. Poczekamy i zobaczymy jak dalej rozwinie się sytuacja nocnych autobusów. Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gminy: Konstancin-Jeziorna i Piaseczno

Informacje21 lutego 2007, 00:00,

Wielki sukces kick boxerów KS Piaseczno we Włoszech

14 medali w tym 4 złote zdobyli zawodnicy KS Klubu Sportowego Piaseczno w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Golden Gloves w Mareno di Piave, wygrywając w sumie 51 walk. Zawodnicy naszej Sekcji zdobyli aż 8 medali. To co wczoraj wydawało się niemożliwe dziś stało się rzeczywistością. Odnieśliśmy jeden z największych sukcesów w historii polskiego semi contactu i to w jaskini lwa.

Złote medale zdobyli: Dorota Godzina (semi 60 kg), Piotr Bąkowski (semi 57 kg) i Mariusz Niziołek (semi 84 kg) w konkurencjach indywidualnych,jednak największą sensacją i niespodzianką zawodów było zwycięstwo w prestiżowej konkurencji drużynowej "double team" naszego żeńskiego duetu SPEC POLAND TEAM w składzie: Emilia Szabłowska i Dorota Godzina. W finale dziewczyny zmusiły do kapitulacji szwajcarsko-włoski Bestfighter team będący zdecydowanym faworytem gospodarzy.

Ponadto brązowe medale zdobyli: Aleksandra Dolińska (semi,light 50 kg), Anna Słowik (light+70 kg), Emilia Szabłowska (semi 60 kg), Marika Markiewicz (semi +70 kg), Piotr Bąkowski (semi 63 kg),2x Krzysztof Zakrzewski (semi -65,-70 kg kolorowe pasy) oraz Piotr Bąkowski + Wojciech Ołtarzewski (double team semi), Rafał Prażmo + Krzysztof Zakrzewski (double team semi).

Na turnieju Golden Gloves za zwycięstwo oprócz nagród finansowych zawodnicy otrzymali Złote Rekawice. Dwie pary wywalczyła Dorota Godzina - indywidualnie i w konkurencji Double Team wraz z Emilią Szabłowską. Panowie też nie zawiedli. Piotr Bąkowski i Mariusz Niziołek wygrali swoje kategorie wagowe. Na zdjęciu "złota" czwórka wraz z trenerem Piotrem Siegoczynskim.

źródło: www.kspiaseczno.pl
autor/źródło: GRATULUJEMY! Redakcja prywatnego serwisu informacyjnego powiatu piaseczyńskiego
Tematy:Piaseczno