Informacje19 czerwca 2008, 00:00,

Noc Kupały czyli Cuda - Wianki w Gassach Nad Wisłą

Sołectwo Gassy serdecznie zaprasza wszystkich na JANÓWKę lub jak kto woli sobótkę albo kupalnockę, której patronuje św. Jan Chrzciciel, w sobotę dnia 21 czerwca 2008 roku od godziny 16:00 do 2:00. Nawiązujemy do starych tradycji sobótkowych i po ponad 40-tu latach przywracamy zwyczaj świętowania sobótki (na terenach wsi nadwiślańskich zwanej również JANÓWK¡) w Gminie Konstancin-Jeziorna nad królową polskich rzek - Wisłą. Szanowni Państwo, przyświecała nam idea, żeby zorganizować wspaniałą gminną imprezę plenerową integrującą zarówno mieszkańców wsi jak i miasta Konstancin-Jeziorna. Dlatego mamy nadzieję, że pogoda dopisze i będzie dobra zabawa.

Nasza impreza sobótkowa, tylko po części nawiąże do starych tradycji, będą więc wite wianki i puszczane na wodę (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa), nie zabraknie również ognia (będą pokazy sztucznych ogni), przejście z płonącymi pochodniami na tamę. Nasz projekt imprezy sobótkowej wsparł Urząd Miasta i Gminy Konstancin Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, GOSiR Konstancin Jeziorna, wspierając nas organizacyjnie i technicznie, za co bardzo dziękujemy. Poniżej przedstawiamy program sobotniej imprezy Wianki na Wodzie czyli Noc Kupały.

Noc Kupały czyli Cuda Wianki w Gassach Nad Wisłą atrakcje imprezy:
- Wesołe Miasteczko dla Dzieci - wstęp wolny już od godziny 16:00
- Turniej Rycerski - w godzinach od 18:00 do 19:00
- Konkurs Wicia Wianków - z nagrodami
- Pokaz Sztucznych Ogni - o godzinie 22:00
- Bufet i Piwo
- do tańca przygrywać będzie zespół DOBRANI - od godziny 17:00
- oraz inne niespodzianki

Oj, będzie się w Gassach działo! Sołtys i Rada Sołecka Wsi Gassy, Ochotnicza Straż Pożarna i Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Gassy - serdecznie wszystkich zapraszają! Gassy to piękna nadwiślana miejscowość i prężne sołectwo, położone na terenie gminy Konstancin Jeziorna: mapa. Do zobaczenia na sobotniej imprezie Noc Kupały czyli Cuda Wianki w Gassach Nad Wisłą. Liczymy na Państwa przybycie.
autor/źródło: Sołtys i Rada Sołecka Wsi Gassy, OSP i Koło Gospodyń Wiejskich

Informacje19 czerwca 2008, 00:00,

PPKS Piaseczno zostanie wchłonięty przez PPKS Warszawa

Krzysztof Śmietana na łamach Stołecznej Gazety Wyborczej poinformował, że 1 lipca PPKS Warszawa połączy się z przewoźnikami z okolic stolicy tj.: PPKS Piaseczno i PPKS Nowy Dwór Mazowiecki. Przewoźnik PPKS Warszawa skupił się teraz na dowożeniu pasażerów spod Warszawy. Zamiast rozlatujących się gratów nowe autobusy i możliwość kupna biletów przez internet - to najnowsze plany warszawskiego PKS-u.

Piotr Grzegorczyk zarządca komisaryczny w PKS Warszawa poinformował, że pod koniec 2008 roku na trasach z Góry Kalwarii i Piaseczna powinny pojawić się lepsze autobusy. Część autobusów, które chce kupić firma, to będą jednak pojazdy używane, tyle że młodsze od jeżdżących obecnie. Całkiem nowych autobusów w tym roku przybędzie najwyżej kilka. Z nowości, to najprawdopodobniej od drugiej połowy lipca bilety na kursy dalekobieżne z Dworca Zachodniego i ze Stadionu będzie można kupić przez internet na stronie www.pksbilety.pl Więcej informacji: miasta.gazeta.pl/warszawa

Wysłałem w tej sprawie maila do PPKS Piaseczno oraz PPKS Warszawa, które jak na razie pozostały bez odpowiedzi. Widocznie przewoźnicy skupili się teraz na połączeniu i sprawach organizacyjnych, odkładając tym samym na dalszy plan kontakty z klientem. Rozmowa na forum e-mieszkańców: nadszedł koniec piaseczyńskiego PPKS
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno