Informacje2 lutego 2016, 20:00,

NOC FILMOWA W PIASECZNIE 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zainicjowała organizację maratonu filmowego jako ciekawej propozycji na ferie. Na wspólne oglądanie filmów zapraszamy 2 lutego 2016 roku. Podczas tego wydarzenia będą wyświetlone trzy ciekawe filmy: We are your friends, Nauka spadania i Transcendencja. - Wszystkich chętnych kinomanów prosimy o zabranie ze sobą kocyka, kakao i znajomych - proponuje reprezentantka Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

NOC FILMOWA W PIASECZNIE 2016

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Noc filmowa odbędzie się w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49, a rozpocznie się o godz. 20.00. Wstęp wolny. Współorganizatorami wydarzenia są Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

We Are Your Friends (2015) - początkujący DJ próbuje zaistnieć na scenie muzyki elektronicznej. Szukający swej drogi przez życie DJ Cole (Zac Efron) spędza dni włócząc się po Hollywood z paczką kumpli. Nocami pracuje nad hitem, który podbije świat. Jego życie odmienia przypadkowe spotkanie z Jamesem - starszym, sławnym DJem, który postanawia wziąć go pod swe skrzydła i pomóc w karierze. Cole, James i jego piękna dziewczyna Sophie stają się nierozłączni. Sprawy się skomplikują, gdy między Cole’m i Sophie zacznie iskrzyć. Chłopak będzie musiał wybrać między lojalnością, miłością i marzeniem, za którym gonił przez całe życie.

Nauka spadania (2014) A Long Way Down. Kilka osób chcących popełnić samobójstwo w sylwestra zawiera pakt, że poczeka z decyzją do walentynek. Sylwester na szczycie londyńskiego wieżowca. Martin stoi na krawędzi. Kiedyś był sławnym prezenterem TV, dzisiaj chce skoczyć z dachu – nie on jeden. Samotna matka Maureen, pyskata nastolatka Jess i były muzyk, a teraz dostawca pizzy JJ, mają na ten wieczór taki sam plan. Choć są sobie zupełnie obcy, zawierają pakt. Postanawiają dotrwać do walentynek.

Transcendencja (2014) Transcendence Grupa amerykańskich naukowców pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Gdy jeden z nich - Will (Johnny Depp) - ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) podejmuje decyzję o przeniesieniu umysłu mężczyzny do pamięci powstającej maszyny. Will ożywa, ale skutki operacji okazują się dalekie od pożądanych.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 lutego 2016, 16:00,

Biblioteczny Harlem Shake Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Pomóż zmienić stereotypowe myślenie o bibliotece, weź udział w Harlem Shake'u czyli krótkim filmiku internetowym. Spotkanie organizacyjne w sprawie akcji bibliotecznego Harlem Shake'a odbędzie się 1 lutego 2016 r. o godz. 16.00 w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 49. Zapisy pod numerem 22 735 11 37 lub osobiście w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zachęcamy do udziału!

BIBLIOTECZNY HARLEM SHAKE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Harlem shake - rodzaj internetowych memów. Harlem shake'i to kręcone przez internautów filmiki z charakterystycznym tańcem do piosenki z gatunku trap "Harlem Shake" amerykańskiego DJ'a Baauera o dużym wirusowym potencjale, które błyskawicznie zdobyły rzesze fanów na całym świecie. Do 30-sekundowego utworu internauci kręcą filmiki, gdzie początkowo nic się nie dzieje, a jedna przebrana osoba zaczyna tańczyć w rytm muzyki. Po chwili następuje cięcie i tańczą już wszyscy bohaterowie, często przebrani za postaci z filmów, bajek, posiadający zwierzęce elementy (np. głowa konia, głowa kurczaka) lub w skąpych strojach, czy z nietypowymi przedmiotami. Pomysł podchwycili internauci z całego świata, tworząc swoje Harlem Shake'i. "Gorączka Harlem Shake" opanowała cały świat, a w okresie największej popularności memu w internecie pojawiało się nawet 4000 nowych filmików dziennie . Taniec wykonywali już studenci, norweska armia, pracownicy korporacji, ojcowie z dziećmi i wiele innych osób.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie