Informacje8 czerwca 2018, 16:00,

Noc Bibliotek w gminie Piaseczno

W piątkowy wieczór 8 czerwca 2018 roku w piaseczyńskich bibliotekach czeka na czytelników moc atrakcji. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkania, gry i zabawy z okazji ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. 8 czerwca nasze placówki w Józefosławiu, Głoskowie i Zalesiu Górnym przygotowują dla was noc pełną rozrywki!

NOC BIBLIOTEK W GMINIE PIASECZNO

Filia w Józefosławiu (ul. Urocza 14):
18.00-19.30 – spotkanie dla dzieci 6-10 lat: ,,Wombat Maksymilian – podróże i przygody!”. Spotkanie multimedialne dla młodych podróżników i odkrywców!
20.00-21.30 – spotkanie dla dzieci 11-14 lat:Spotkanie naukowe z Detektywami na kółkach i Nikolą Teslą oraz książką „Skrzynia Władcy Piorunów”! Tajemnice, zagadki, łamanie szyfrów i przygody z nauką.
Podczas spotkania możliwość zakupu książek autora w cenie 25-30 zł.
Zapisy na Noc osobiście w bibliotece, telefonicznie 22 390 58 87 lub mailowo jozefoslaw@biblioteka-piaseczno.pl

NOC BIBLIOTEK W GMINIE PIASECZNO

Filia w Zalesiu Górnym (ul. Białej Brzozy 3):
17.00 – spotkanie z Danielem Muniowskim ,,Jedzenie w cyklu Harry Potter” – wstęp wolny!
18.30 – wspólne czytanie ,,Czytamy z Rodzinami” pod kierunkiem Magdy Olszewskiej – wstęp wolny!
21.00 – biblioteczny escaperoom ,,Harry Potter od kuchni” – zapisy: w bibliotece, tel. 22 756 52 24, mailowo: zalesiegorne@biblioteka-piaseczno.pl
Projekty realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno oraz Stowarzyszenie „Ciąg Dalszy Nastąpi” we współpracy z Centrum Kultury w Piasecznie oraz dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

NOC BIBLIOTEK W GMINIE PIASECZNO

Filia w Głoskowie (ul. Parkowa 8):
18.15 – spotkanie z autorem książek Jarosławem Kaczmarkiem
19.30 – słodki poczęstunek dla każdego uczestnika wydarzenia
20.00 – kalambury, czyli zgadnij hasło!
21.00 – film niespodzianka
Zapisy: tel. (22) 390-58-27.

Informacje31 maja 2018, 17:37,

Relacja z zawodów LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii

Góra Kalwaria ponownie została zdobyta na rowerach górskich! Ponad 700 amatorów MTB stanęło na starcie szóstego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon. Ta podwarszawska miejscowość znajduje się od samego początku, czyli od dziesięciu lat, na mapie cyklu wyścigów organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Trasa prowadziła w dużej mierze przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą. Teren dość pagórkowaty. I jeszcze finisz jak na słynnym wyścigu Paryż - Roubaix. Na deser ścigania w Górze Kalwarii czekał wymagający podjazd po bruku.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

LOTTO POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Na dystansie MAX (50 km) zwyciężył Jan Czapliński (Komobike Scott), przed Ernestem Kurowskim (AGK Nexelo Kurowski Team) i Kamilem Kuszmidrem (KK Catena Wyszków). Wśród kobiet wygrała Barbara Kleczaj (Go Sport AK Sped Team), wyprzedzając Katarzynę Radziszewską (MCP Bike Team) i Izabelę Żeszczyńską (Dirty40).

LOTTO POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonał Adrian Wawer (ETI LKKG Lublin), finiszując przed Adamem Płoskim (T4B Bike Team) i Mariuszem Szczepańskim (Niewiadów Boro). W rywalizacji kobiet triumfowała Izabela Kamińska (Patnet Team), która wyprzedziła Annę Sajnóg (LOTTO) i Julitę Tomaszewską (Timbud Team).

LOTTO POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Na dystansie FAN (9 km) wśród chłopców zwyciężył Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), przed Adrianem Oniśkiem (Wertepowiec Łochów) i Mateuszem Szczepańskim (V-Max Mińsk Mazowiecki). W gronie dziewcząt najlepsza była Hanna Mazurkiewicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Kamilą Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team) i Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn). W Mini Crossie jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

W rywalizacji drużynowej w Górze Kalwarii triumfował KK Catena Wyszków, przed MGG Dobry Kurs Team i Go Sport AK Sped Team. Młodzieżową punktację drużynową wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team. W klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli Struzikowie, przed Żeszczyńskimi i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike 2018 prowadzą Bartłomiej Kwapisz (t-bike Racing Team) i Anna Sajnóg (LOTTO).

LOTTO POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

LOTTO Poland Bike Marathon w Górze Kalwarii został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz profesjonalnym sklepem i serwisem RafBike Store.

LOTTO POLAND BIKE MARATHON W GÓRZE KALWARII

Teraz kolorowy peleton Poland Bike obiera kierunek na północny wschód Mazowsza. Kolejne kolarskie emocje już w najbliższą sobotę 2 czerwca w Długosiodle, w sercu Puszczy Białej. Wystartować może każdy. Wystarczy mieć rower i kask. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon