Informacje28 lutego 2015, 11:00,

Niezwykły Świat Bajek - Bajki z kliszy w Przystanku Kultura Piaseczno

Przystanek Kultura w Piasecznie zaprasza na bajki z kliszy pn. Niezwykły Świat Bajek. Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2015 roku o godz. 11.00 w Przystanku Kultura, przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na projekcję Bajek z Kliszy.

Niezwykły Świat Bajek - Bajki z kliszy w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=7456&start=15
Informacje23 lutego 2015, 18:41,

Warsztaty Młodzież na rynku pracy - zostań dziennikarzem

Zostań dziennikarzem czyli Młodzież na rynku pracy - Zdobądź Twój pierwszy staż! Warsztaty dziennikarskie to kolejny projekt skierowany do młodzieży gimnazjalnej i licealnej powiatu piaseczyńskiego organizowany przez Stowarzyszenie Polka Potrfi.pl pod patronatem Burzmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Tym razem młodzież zapraszamy do wypróbowania swoich sił w zawodzie dziennikarza!. Do współpracy przy tym projekcie przyłączyły się: magazyn Pozytywnik Lokalny i Przegląd Piaseczyński oraz portal Nasze Piaseczno.

Warsztaty Młodzież na rynku pracy - zostań dziennikarzem

Do udziału w projekcie zapraszamy aktywną młodzież w wieku (15-19 l.), która ma chęć, pasję i chciałaby spróbować swoich sił w dziennikarstwie, pisząc do lokalnych mediów. W ramach projektu odbędzie się cykl warsztatów przeprowadzonych przez dziennikarzy piszących do ogólnopolskich gazet, blogerów oraz wydawców, którzy pomogą młodym ludziom stworzyć własne zespoły redakcyjne, zdradzą co powinien zawierać ciekawy wywiad oraz wyjaśnią meandry warsztatu dziennikarskiego i pracy freelancera. Na zakończenie najlepsze teksty zostaną opublikowane w lokalnej prasie.

„Młodzież na rynku pracy – Zdobądź Twój pierwszy staż” - to projekt społeczny do zrealizowania przez młodzież dla rzeczywistej firmy czyli tzw. case-study. Projekt ma na celu umożliwienie młodym ludziom w wieku 15-19 lat zdobywanie doświadczeń zawodowych i odbywanie praktyk jeszcze w trakcie nauki w szkole. Jest to kolejny warsztat w ramach tego projektu. Pierwszy Stowarzyszenie Polka Potrafi.pl zorganiowało we współpracy z firmą „PAT&RUB” i miał on na celu stworzenie młodzieżowego działu marketingu w firmie kosmetycznej

- Przyznajemy, że nie spodziewałyśmy się takiego zaangażowania młodzieży. Uczestnicy projektu wymyslili nie tylko produkt, dedykowany swojej grupie docelowej, ale stworzyli loga, etykiety, filmy i całe kampanie marketingowe. Widząc takie efekty pracy jeszcze bardziej wierzymy, że naprawdę warto inwestować w projekty anażujące młodych ludzi – mówi Katarzyna Szustkowska-Jarzębowska, Prezez Stowarzyszenia.

Wybór partnerów projektu do udziału w warsztatach dziennikarskich: „Pozytywnik lokalny”, „Przegląd Piaseczyński” oraz „Nasze Piaseczno” także nie był przypadkowy. Są to media, które są bardzo zaangażowane społecznie, pełne pasji i aktywne działające w ramach lokalnej społeczności. I właśnie działaniami na rzecz aktywnego społeczeństwa chcemy zainteresować naszą młodzież.

Na wszystkich uczestników projektu obok solidej porocji wiedzy, doświadczeń i zabawy, czekają także certyfikaty uczestnictwa, które z pewnością wzbogacą przyszłe CV oraz nagrody. Dla najlepszych -redagowanie własnej rubryki w lokalnych mediach! Rekrutacja do Projektu trwa do 18.03.2015, dlatego ze zgłoszenia należy się spieszyć. Wystarczy wysłać mail na: kontakt@StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl, podać imię i nazwisko oraz numer szkoły i telefon, a my zajmiemy się resztą. Udział w Projekcie jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej: www.StowarzyszeniePolkaPotrafi.pl/Dziennikarstwo

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019