Informacje18 grudnia 2013, 00:00,

Niewinność zagubiona w deszczu - Dyskusyjny Klub Książki w Konstancinie-Jeziornie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza wszystkich mieszkańców do udziały w Dyskusyjnym Klubie Książki, który odbędzie się 19 grudnia 2013 roku, o godzinie 18:00. Tematem spotkania będzie książka Eduardo Mendozypt.: NIEWINNOŚć ZAGUBIONA W DESZCZU. Spotkanie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie. Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

NIEWINNOŚć ZAGUBIONA W DESZCZU

NIEWINNOŚć ZAGUBIONA W DESZCZU - Cóż grzesznego jest w miłości? Gdy siostra Consuelo, młoda ambitna przeorysza, puka do drzwi starej rezydencji, nie wie, że spotka tam diabła. Jest nim don Augusto - przystojny utracjusz, Casanova z hiszpańskiej prowincji. W upalnym słońcu Katalonii namiętność bierze górę nad rozsądkiem, a nad okolicą rozpętuje się burza, jakiej nie widziano od lat. "Niewinność zagubiona w deszczu" to wariacja na temat melodramatu - ckliwych schadzek, gorących nocy, ukrytych pragnień. Lekka lektura od mistrza słowa, który uwielbia puszczać oko do czytelnika.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna

Informacje17 grudnia 2013, 00:00,

ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Piasecznie

18 grudnia 2013 roku organizowane będą w centrum miasta ćwiczenia dowódczo-sztabowe m.in. policji, straży pożarnej, pogotowia, harcerskiej grupy ratowniczo-medycznej i powiatowego centrum zarządzania kryzysowego. Utrudnień spodziewać się należy na ul. Puławskiej między skrzyżowaniem z ul. Szkolną i skrzyżowaniem z ul. Jana Pawła II w godz. 10.00 - 12.30. Będzie zapewniona przejezdność dla autobusów.

ćwiczenia dowódczo-sztabowe w Piasecznie

Budynek przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie, symulować będzie obiekt użyteczności publicznej, którym zawładnęli sprawcy przetrzymujący pracowników jako zakładników. Grupa szturmowa będzie miała za zadanie odbić ten obiekt, stąd będą słyszalne odgłosy strzałów i granatów hukowych. Odbywać się też będzie symulowana ewakuacja rannych.
autor/źródło: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno