Informacje25 kwietnia 2015, 17:00,

Niewidzialny książę w wykonaniu aktorów teatru Małgo w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci na bajkę pt. Niewidzialny książę, w wykonaniu aktorów teatru Małgo, którą będzie można obejrzeć 25 kwietnia 2015 roku o godz. 17.00. Cena biletu – 5 zł. Miejsce: sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17. Sprzedaż biletów w pok. nr 101 (I piętro) lub przed spektaklem - w miarę wolnych miejsc. Informacje pod nr tel. 22 71 57 962

Niewidzialny książę w wykonaniu aktorów teatru Małgo w Tarczynie

"Niewidzialny książę" opisuję zmagania Wojtka ze złym astrologiem Gradobusem, rządzącego krajem króla Gwoździka, który zdziwaczał po śmierci żony i zaginięciu ukochanego syna. Rodzina Wojtka została wygnana z dworu do opuszczonego zamczyska. Matka, która utraciła pamięć podczas napadu na karetę z małym królewiczem była niegdyś nadworną lekarką króla i królowej. Ojciec zajmował się tworzeniem scenografii podczas wszelkiego rodzaju uroczystości. Wojtek przy pomocy taty i Rybki - gadatliwego sługi astrologa Gradobusa odnajduje Wielką Księgę Mądrości w której zapisane są przeróżne zaklęcia, w tym jak stać się niewidzialnym i odzyskać utraconą pamięć. Będąc niewidzialny pokonuje Gradobusa, który chce otruć władcę i odkrywa jego plany przed królem. Pomaga również odzyskać pamięć mamie. Nadworna lekarka pisze list w którym wyjawia, prawdę. Okazuje się, że zaginionym królewiczem jest Wojtek, przygarnięty w obawie przed Gradobusem przez rodzinę lekarki. Szczęśliwy król odzyskuje syna i prawdziwych przyjaciół. Zły astrolog ponosi zasłużoną karę. Bajka kończy się słowami "Zło musi doczekać się kary, a dobro zwyciężyć! Bo dobro silniejsze jest zawsze niż wszelkie czary!" oraz piosenką "Na troski i zmartwienia najlepsza jest piosenka"

Profesjonalne aktorstwo, przestrzenna scenografia, niebanalne kostiumy i rekwizyty, zaskakujące zwroty akcji, wzruszenie i autentyczna radość, fantastyczny scenariusz, głęboka wymowa, dopełniająca niedomówienia muzyka, poezja światła... to tylko niektóre cechy tego przedstawienia, na które bardzo serdecznie zapraszamy!!! Postaci: Wojtek, Ojciec, Rybka, Król, Gradobus, Osiołek. Czas trwania 60 minut. "Niewidzialny książę" w rewelacyjnej interpretacji Teatru "Małgo" to doskonała, kształcąca rozrywka i niezapomniana podróż w świat bajek.

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=21&t=11088
Informacje25 kwietnia 2015, 19:00,

Wdowy - spektakl w Górze Kalwarii

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria zaprasza 25 kwietnia 2015 roku o godz. 19:00 na spektakl teatralny Teatru Mazowieckiego pt.: Wdowy, wg. Sławomira Mrożka w wykonaniu młodych aktorów. Po spektaklu zapraszamy także na czytanie sztuki Na pełnym morzu tego samego autora. Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii ul. por. Jana Białka 9. Autor: Sławomir Mrożek Reżyseria: Beniamin Bukowski. Występują: Aleksandra Krzaklewska, Katarzyna Wajda, Mateusz Olszewski. Cena biletu: 15zł - ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie), 20zł - normalny.

Wdowy - spektakl w Górze Kalwarii

Pod kierownictwem Teatru Mazowieckiego w dniu 23 lutego 2015 roku została powołana sieć partnerskich scen na Mazowszu, do której należy także Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii. Głównym celem sieci jest stałe prezentowanie w mazowieckich ośrodkach i centrach kultury artystycznego i ambitnego repertuaru teatralnego. Dzięki projektowi teatr na trwale wejdzie do kalendarza wydarzeń w takich miejscowościach jak: Ciechanów, Góra Kalwaria, Grójec, Mińsk Mazowiecki, Mława, Ostrów Mazowiecka, Siedlce, Sokołów Podlaski, Węgrów, Wyszków. Lista partnerów jest otwarta i z czasem będzie powiększana o nowe sceny.

„Wdowy” / czas trwania ok. 50 min. Premiera: 9 listopada 2014 „Wdowy” Sławomira Mrożka to opowieść kawiarniana, osadzona w duchu epoki, która minęła. To także spektakl stricte kabaretowy, a przy tym porywający widza w niezwykłe rewiry wyobraźni i poczucia humoru swojego autora. Jednym słowem, jest to kabaret metafizyczny. To, co wydaje się być farsą, dzieje się tu w cieniu wielkich zagadnień eschatologii, zaś to, co zwykliśmy traktować na co dzień z powagą – zostaje strącone z koturnu i bezlitośnie wyśmiane. Miłość, zdrada i śmierć w tekście Mrożka tworzą mieszankę wybuchową. Osnuty na pierwszej części dramatu spektakl opowiada historię dwóch młodych kobiet, które po śmierci swoich mężów przypadkiem spotykają się w kawiarni. Rozpoczęta przez nie rozmowa szybko wymyka się im spod kontroli, a potem zostaje przerwana przez pojawienie się jeszcze jednego, nieoczekiwanego bohatera. Wdowy można odczytywać rozmaicie, jednak przede wszystkim jest to niezrównana komedia, stworzona zgodnie z regułami tego zapomnianego dzisiaj szlachetnego stylu komediowego.

„Na pełnym morzu” / czytanie / czas trwania ok. 50 min. Spektakl „Na pełnym morzu” to jeden z ważniejszych i dojrzalszych tekstów w twórczości Sławomira Mrożka. Opowiada historię trójki rozbitków, którzy w obliczu groźby śmierci głodowej decydują się na zjedzenie jednego ze swoich współtowarzyszy i podejmują dyskusję o tym, kto powinien poświęcić się w tej sytuacji. Tekst jest wnikliwym studium psychiki ludzkiej w kryzysowych sytuacjach granicznych; błyskotliwą satyrą na polityczną demagogię i manipulację, a przy tym świetną komedią, stanowiącą potwierdzenie niezrównanego talentu Sławomira Mrożka.

Przeczytaj też: W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać? [ZDJĘCIA]

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=9&t=11084