Informacje22 października 2015, 18:00,

Niewidzialna pani domu spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

22 października 2015 roku o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem będziemy rozmawiać o książce Jeanne Ray pn.: Niewidzialna pani domu. Miejsce: KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15 w Konstancinie.

Niewidzialna pani domu spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

Dyskusyjny Klub Książki (DKK) to grupa osób, w różnym wieku, lubiących czytać i spotykających się, aby porozmawiać o przeczytanej książce. Spotkania nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy, kto chce podzielić się swoimi wrażeniami z przeczytanej książki, jest mile widziany. DKK potwierdza tezę, że nie trzeba być krytykiem czy literaturoznawcą, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=7266&start=15
Informacje22 października 2015, 19:00,

Kobieta (i) wulkan Panama Kostaryka Nikaragua - pokaz slajdów Anity Demianowicz w Konstancinie

22 października 2015 roku o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Klubu Podróżnika w Konstancinie, podczas którego będzie można obejrzeć pokaz slajdów Anity Demianowicz: Kobieta (i) wulkan (Panama, Kostaryka, Nikaragua). Miejsce: KDK Hugonówka przy ul. Mostowej 15 w Konstancinie-Jeziornie.

KOBIETA (I) WULKAN PANAMA KOSTARYKA NIKARAGUA - POKAZ SLAJDÓW ANITY DEMIANOWICZ W KONSTANCINIE

Pierwsza podróż do Ameryki Środkowej rozbudziła w Anicie Demianowicz nie tylko miłość do języka hiszpańskiego i tej części świata, ale też przede wszystkim do wulkanów. Druga podróż w tamte rejony obfitowała więc w niesamowite, magiczne, czasem groźne, ale też zaskakujące stożki wulkaniczne. Wulkany jednak to nie wszystko, bo to, co najistotniejsze w podróży to kontakty z ludźmi, a tych nie brakowało. Jako, że jest podróżującą w pojedynkę kobietą, to właśnie pierwiastek kobiecy był dla niej szczególnie ważny. Nie mogło więc zabraknąć spotkań z inspirującymi kobietami, szczególnie tymi, które nie realizują typowego kobiecego stereotypu w krajach tak silnie zakorzenionych w kulturze macho.

Anita Demianowicz to absolwentka kilku kierunków studiów i wielu kursów, wiecznie szukająca swego miejsca w życiu. Po wielu latach w końcu to miejsce znalazła – w drodze. Zaczęła od prawie pięciomiesięcznej podróży w pojedynkę do Ameryki Środkowej: Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Jej ulubionym środkiem transportu jest rower. Realizuje się w zapisywaniu spostrzeżeń z podróży i w fotografowaniu. Anita Demianowicz prowadzi blog podróżniczy B*Anita www.banita.travel.pl

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=12&t=5034&start=30