Informacje8 lipca 2007, 00:00,

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet w Piasecznie

W Piasecznie przybywa nowych bloków, sprowadzają się do naszego miasta nowe osoby, gdzie większość stanowią ludzie młodzi z dziećmi. W związku z tym, pojawia się również spore zapotrzebowanie na żłobki i przedszkola. Już we wrześniu 2007 nastąpi otwarcie nowego przedszkola, które zlokalizowane będzie przy ulicy Nadarzyńskiej 54 w Piasecznie.

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet Piaseczno

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet w Piasecznie zostało zaprojektowane zgodnie z obowiązującymi w Unii Europejskiej wymogami dla tego typu placówki. W budynku przedszkola Piruet planowane są piękne, kolorowe sale dydaktyczne dla dzieci oraz sala taneczna wyposażona w lustra. W przedszkolu będzie także duża kuchnia, w której od września będą przygotowywane posiłki dla dzieci. Bezpośrednio przy budynku przedszkola, znajdować się będzie plac zabaw dla przedszkolaków.

Przedszkole Piruet, będzie czynne w godzinach od 7:30 do 18:00 i prowadzić będzie cztery oddziały dla następujących grup wiekowych: 3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-latki (zerówka). Czesne w przedszkolu Piruet wynosi 800 złotych. W ramach czesnego przedszkole Piruet proponuje: zajęcia z tańca, baletu, rytmiki, języka angielskiego i gimnastyki ogólnorozwojowej z elementami gimnastyki korekcyjnej. Więcej informacji w sprawie przedszkola udziela: Katarzyna Kras Duszkiewicz, do której kontakt znajdziecie na stronie przedszkola: www.piruet.com.pl oraz poniżej w kontakcie.

Niepubliczne Przedszkole Taneczne Piruet
ul. Nadarzyńska 54
mail: katarzyna.kras-duszkiewicz@piruet.com.pl
strona: www.piruet.com.pl
lokalizacja: mapa
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje8 lipca 2007, 00:00,

Kisiel dla Młodych - konkurs o nagrodę Kisielewskiego

Przewodniczący Kapituły nagrody Kisiel dla Młodych Zbigniew Mucha na łamach gazety Kurier Południowy (nr 25) zawiadamia o otwarciu konkursu o nagrodę im. Stefana Kisielewskiego pod nazwą: Kisiel dla Młodych w roku 2007. Do konkursu mogą być zgłaszane osoby w wieku od 18 do 30 lat zamieszkałe i działające na terenie Gminy Piaseczno. Zgłoszenia na konkurs o nagrodę Stefana Kisielewskiego, wraz z uzasadnieniem można nadsyłać do 1 września 2007 roku.

Zgłoszenia wysyłać należy na jeden z poniższych adresów:
1. Co i Jak, adres e-mail: coijak@onet.eu
2. Kurier Południowy 05-500 Piaseczno, Ludowa 2, tel/fax (022) 756 79 39, adres e-mail: redakcja@kurierpoludniowy.pl
3. Nad Wisłą 05-530 Góra Kalwaria, ul. Pijarska 44, paw. 5, adres e-mail: nadwisla@pnet.pl
4. Zbigniew Mucha 05-500 Piaseczno, żeromskiego 29, tel. (022) 756 20 32

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż 8 września 2007 roku. Zaś wręczenie nagrody Laureatowi nastąpi na Skwerze Kisiela w Piasecznie: 29 września 2007 roku, o godzinie 12:00.

Kandydaci zgłaszani do konkursu muszą być indywidualnościami w dowolnej dziedzinie, nonkonformistami i pasjonatami, "rajskimi ptakami" jak ich nazywał Stefan Kisielewski, prowokatorami pozytywnie zmieniającymi rzeczywistość, wywołującymi polemiki i dyskusje, podejmującymi problematykę ważną kulturowo, społecznie i politycznie. Przy ocenie nadsyłanych na konkurs kandydatów kapituła kierować się będzie tymi właśnie kryteriami.

Spośród kandydatów do Nagrody: Kisiel dla Młodych kapituła nagradza jednego. Laureat otrzymuje nagrodę w wysokości, co najmniej 2000 złotych brutto oraz dyplom.

Decyzja kapituły zapada większością co najmniej 3/4 głosów. Kapituła ogłasza swoją decyzję o przyznaniu Nagrody Kisiel dla Młodych niezwłocznie po jej podjęciu w formie anonsu prasowego zamieszczonego w tych samych gazetach, w których konkurs został ogłoszony. Laureat zostanie zawiadomiony o przyznaniu nagrody osobnym pismem zapraszającym jednocześnie na uroczystość jej wręczenia i informującym o dodatkowych przygotowaniach. Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać osoby fizyczne, organizacje społeczne i instytucje.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno