Informacje11 stycznia 2008, 00:00,

Niepokojące wieści ze Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego

Sytuacja w Starostwie Powiatu Piaseczyńskiego musi być bardzo napięta, ponieważ z najnowszej gazety Nad Wisłą (nr 1/2008) dowiadujemy się, że starosta Jan Dąbek chce zwolnić z pracy sekretarza Mariusza Słowika. Spór starosty z Mariuszem Słowikiem, to zapowiedź poważnych zmian w starostwie powiatu piaseczyńskiego. Pierwsze starcie obu panów już prawdopodobnie 16 stycznia 2008 roku, kiedy piaseczyńska rada miejska będzie rozpatrywała wniosek starosty o zgodę na zwolnienie Mariusza Słowika z pracy.

7 stycznia 2008 roku, starosta Jan Dąbek skierował do rady miejskiej w Piasecznie wniosek o wyrażenie zgody na zwolnienie Słowika ze stanowiska sekretarza powiatu piaseczyńskiego, bo jest on jednocześnie Radnym Gminy Piaseczno. We wniosku starosta Dąbek, zarzuca sekretarzowi Słowikowi m.in.: brak zaangażowania, brak inicjatywy, brak działań, dwukrotną nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy, notoryczne spóźnianie się, podejmowanie działań i zachowań ośmieszających urząd, nadmierny indywidualizm oraz nadmierne promowanie własnej osoby w lokalnych mediach.

Mariusz Słowik nie chce komentować zarzutów z pisma starosty powiatu piaseczyńskiego. - 14 grudnia 2007 roku, dostałem od Jana Dąbka 1400 zł nagrody, której przecież wcale nie musiał mi dawać. Nie otrzymał jej nikt z zarządu. Wtedy byłem dobry. Dopiero, kiedy zacząłem krytykować starostę za to, że nie zwolnił z pracy kierownika wydziału architektury Małgorzaty Weidl za doprowadzenie do afery deweloperskiej; kiedy zauważyłem, że Dąbek wcale nie dąży do wyjaśnienia tej sprawy - przestałem być dobry. Po skandalu w architekturze uważam, iż Dąbek nie powinien być dalej starostą - mówi w rozmowie z Nad Wisłą. I dodaje z pewnością w głosie: - To nie Jan Dąbek, ale rada powiatu mnie zatrudniła. I tylko ona może mnie zwolnić. Czy sekretarz Mariusz Słowik straci pracę w Starostwie Powiatu Piaseczyńskiego? Odpowiedź poznamy już wkrótce...

Jako uzupełnienie, zachęcamy do przeczytania informacji, które są w pewien sposób powiązane tematycznie: afera w Wydziale Architektury piaseczyńskiego starostwa (2007-11-29), Piaseczno raj dla deweloperów, piekło dla mieszkańców (2008-01-04).
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje11 stycznia 2008, 00:00,

Teatrzyk Gagatki Beatki Ojcowie i Matki Zalesie Dolne

Teatrzyk Rodziców z Zalesia Dolnego Gagatki Beatki Ojcowie i Matki zaprasza serdecznie na bajkę o Smoku NieWawelskim. Dwa przedstawienia odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 stycznia 2008 roku, o godzinie 17:00 oraz 18:30. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym, Al. Kasztanów 12. Zapraszamy na przedstawienie Smok NieWawelski, w wykonaniu Gagatki Beatki Ojcowie i Matki.

TEATRZYK GAGATKI BEATKI OJCOWIE I MATKI ZALESIE DOLNE

Teatr Rodziców Gagatki Beatki - Ojcowie i Matki z Zalesia Dolnego, działa od 2002 roku (www.gagatkibeatki.pl). Pomysł powstania amatorskiego teatru zrodził się w przedszkolu nr 3 przy ulicy Jaworowej w Zalesiu Dolnym. Niesamowite w teatrze Gagatki Beatki - Ojcowie i Matki jest to, że wszystko robią sami - aktorzy są także autorami: kostiumów, scenografii, oprawy muzycznej. Robią to z ogromną pasją i chęcią a celem nadrzędnym jest sprawienie dzieciom radości. Do tej pory wystawili bajki: Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka, Jasełka, Jasia i Małgosię, Czerwonego Kapturka, Kota w Butach, Księżniczkę na ziarnku grochu, Czarne złoto, Zabawę w podróż. Teraz przyszła pora na bajkę o Smoku NieWawelskim, na którą serdecznie Was zapraszają.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno