Informacje12 maja 2018, 07:00,

Nieodpłatne zajęcia Nordic Walking dla osób 50+

Fundacja Żyj aktywnie po 50-ce oraz Gmina Piaseczno zapraszają na nieodpłatne zajęcia Nordic Walking. Spotkania prowadzone są przez instruktora z możliwością wypożyczenia kijków i odbywają się w każdą sobotę maja (12, 19, 26) oraz czerwca (9, 16, 23) o godz. 9.00. Zainteresowane osoby spotykają się na parkingu Aleja Brzóz w Piasecznie / Górki Szymona.

NIEODPŁATNE ZAJĘCIA NORDIC WALKING DLA OSÓB 50+

Zajęcia instruktażowo-treningowe z zakresu techniki Nordic Walking prowadzone przez Fundację Żyj aktywnie po 50-ce, mają za zadanie aktywizację oraz propagowanie ruchu wśród seniorów. Cykl 26 nieodpłatnych zajęć będzie prowadzony w każdą sobotę (oprócz okresów wakacyjnych i świątecznych) na terenie Gminy Piaseczno (m.in. Park Miejski, Las Chojnowski, Las Kabacki, Górki Szymona). Oprócz standardowo prowadzonych zajęć w programie przewidziano również dwa marsze historyczno-krajobrazowe: w maju – drogami i szlakami historycznymi na terenie Gminy Piaseczno (tzw. Trakt Królewski) oraz w listopadzie – na terenie wsi lokowanej na ziemi piaseczyńskiej (Żabieniec). Obie imprezy zakończą się wspólnym ogniskiem integracyjnym.

Fundacja Żyj aktywnie po 50-ce – po uprzednim zgłoszeniu pod nr tel. 605 645 150 - przewiduje możliwość nieodpłatnego wypożyczenia kijków.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje14 maja 2018, 08:00,

Żywe lekcje historii na zamku w Czersku Nasza Ojcowizna 2018

Towarzystwo Opieki nad Zabytkami odział w Czersku zaprasza na interaktywne zajęcia w ramach projektu "Nasza Ojcowizna. Żywe Lekcje Historii na Zamku w Czersku". Bilety wstępu na zamek - 5 zł. Uczniowie szkół z terenu gminy Góry Kalwaria - 2 zł. Istnieje możliwość zrealizowania zajęć w innym terminie odpłatnie. Informacje i zgłoszenia: Barbara Jabłońska tel: 609 563 401 Zapraszamy w imieniu organizatorów. Szczegóły na poniższym plakacie.

ŻYWE LEKCJE HISTORII NA ZAMKU W CZERSKU NASZA OJCOWIZNA 2018