Informacje4 stycznia 2016, 08:00,

Nieodpłatna Pomoc Prawna w Górze Kalwarii

W ramach zadania publicznego Powiatu Piaseczyńskiego - prowadzenie punktów nieodpłatnej pomocy prawnej (USTAWA z dnia 5 sierpnia 2015 r.o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej) od 1 stycznia 2016 r. w Górze Kalwarii, przy ul. Ks. Sajny 1 (nowa siedziba Biblioteki Gminnej) powstanie Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej.

Godziny otwarcia:
W dni ustawowo wolne od pracy (w tym święta państwowe) Punkt nie będzie czynny.

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA W GÓRZE KALWARII

Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:
1) poinformowanie osoby uprawnionej o obowiązującym stanie prawnym, o przysługujących jej uprawnieniach lub o spoczywających na niej obowiązkach lub
2) wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, lub
3) udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma w sprawach, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyłączeniem pism procesowych w toczącym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowoadministracyjnym, lub
4) sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowoadministracyjnym.
Nieodpłatna pomoc prawna nie obejmuje spraw:
1) podatkowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej;
2) z zakresu prawa celnego, dewizowego i handlowego;
3) związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowania do rozpoczęcia tej działalności.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Komu przysługuje: komu-przysluguje.pdf

OŚWIADCZENIA:
Załącznik 1
Załącznik 2
Załącznik 3

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=8&t=11661
Informacje21 grudnia 2015, 18:56,

Nie daj się oskubać przed świętami

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko zakupów i przygotowań, ale często także naszego większego roztargnienia. Kieszonkowcy wykorzystując naszą nieuwagę i panujący wszędzie tłok, mogą pozbawić nas nie tylko portfela z pieniędzmi, ale i dokumentów. Z tego powodu po raz kolejny stołeczni policjanci wraz z Zarządem Transportu Miejskiego przypominają w swojej kampanii społecznej „Nie daj się oskubać” o podstawowych środkach ostrożności, które mogą nas uchronić przed takimi stratami.

NIE DAJ SIĘ OSKUBAĆ PRZED ŚWIĘTAMI

Policjanci z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji we współpracy z pracownikami ZTM opracowali zasady, których przestrzeganie utrudni kieszonkowcom działanie. Aby nie zostać ofiarą kieszonkowców, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Pamiętajmy, żeby:
- zamkniętą torebkę zawsze trzymać przed sobą
- nosić przy sobie tylko niezbędną gotówkę
- nie pokazywać zawartości portfela
- nie nosić portfela w tylnych kieszeniach spodni
- nie nosić portfela w zewnętrznych kieszeniach ubrania.

Od 11 do 24 grudnia plakaty z poradami, jak nie dać się „oskubać” będą eksponowane w autobusach, tramwajach, pociągach metra i Szybkiej Kolei Miejskiej. Spoty będą także wyświetlane na monitorach w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na ekranach na stacjach metra.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019