Informacje16 grudnia 2017, 17:30,

Nienawiść - projekcja filmu w Klubie Filmowym Rewers w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 grudnia 2017 roku w godzinach 18:00 - 21:00 odbędzie się projekcja filmu w Klubie Filmowym Rewers w Józefosławiu pt.: Nienawiść, reż. Mathieu Kossovitza. Spotkanie poprowadzi założyciel Fundacji Wolna Syria Michał Kurpiński. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu Urocza 14, Józefosław. Wstęp wolny.

NIENAWIŚĆ - PROJEKCJA FILMU W KLUBIE FILMOWYM REWERS W JÓZEFOSŁAWIU

Nienawiść - ten dzień dla Saida oraz jego kumpli Vinz'a i Huberta miał nie różnić się od pozostałych. Mieli jak zwykle pokręcić się po osiedlu, wypalić kilka skrętów, odwiedzić paru znajomych. Jednak po tych 24 godzinach nic nie będzie już takie samo. Tłem dla perypetii bohaterów filmu są zamieszki, które wybuchły w Paryżu po tym, jak podczas przesłuchania policjanci brutalnie pobili chłopaka arabskiego pochodzenia. Spirala agresji i nienawiści pomiędzy młodymi ludźmi z mniejszości etnicznych a francuską policją nakręca się coraz bardziej... Film pokazuje drugie oblicze Paryża, biedne blokowiska z mieszkańcami o wielonarodowościowym pochodzeniu w kontraście z centrum i bogatymi przedmieściami. Impulsem do powstania tego obrazu były autentyczne zamieszki i demonstracje, jakie miały miejsce w "mieście zakochanych" (gdzie słowo rasizm nie straciło na znaczeniu).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 grudnia 2017, 16:00,

Spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

17 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców sołectwa Mysiadło. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Zapisy i informacje (do 15 grudnia) u sołtys Mysiadła - Bożeny Obłuckiej pod numerem tel. 601 206 973

SPOTKANIE OPŁATKOWE DLA MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA MYSIADŁO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie