Informacje1 kwietnia 2007, 00:00,

Niedziela Palmowa w Złotokłosie Kolejką Piaseczyńską

Dzisiaj w Niedzielę Palmową (1 kwietnia) Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa oraz Oddział Mazowsze PTTK, zorganizowali wycieczkę (przejazd) Kolejką Piaseczyńską na trasie: Piaseczno - Złotokłos - Tarczyn - Piaseczno. Wyjazd z Piaseczna planowany jest o godzinie: 10:00, natomiast powrót na 16:00. Start wycieczki w lokalizacji Piaseczyńskiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza 14 w Piasecznie.

Niedziela Palmowa w Złotokłosie Kolejką Piaseczyńską
kliknij aby powiększyć

W programie wycieczki jest piknik wielkanocny w Złotokłosie. Podczas pikniku będzie można obejrzeć: palmy wielkanocne (dzieła pań z Koła Gospodyń Wiejskich), stół wielkanocny z atrakcyjnymi specjałami miejscowych Gospodyń, zwiedzić Złotokłos i miejscowy kościół MB £askawej. Oprócz tego będzie można obejrzeć pokazy bojowe Ochotniczej Straży Pożarnej, oraz wziąć udział w konkursach i loteriach. Ci, co lubią słodycze również znajdą coś dla siebie na stoisku z wyrobami cukierniczymi (ciastka i krówki). Z dodatkowych atrakcji wycieczki będzie możliwość wzięcia udziału w ognisku, oraz zapoznać się z historią i walorami mijanych miejscowości.

Koszt udziału w imprezie wynosi 38 złotych, młodzież szkolna 28 zł, co obejmuje: przejazd kolejką, palmę wielkanocną, poczęstunek miejscowymi specjałami, obsługę przewodników na trasie i podczas zwiedzania, ognisko, oraz ubezpieczenie.

Na początku marca wspominaliśmy wam o Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej i wycieczce w Niedzielę Palmową (informacja: Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa), jednak teraz opisaliśmy bardziej szczegółowy program wycieczki. ¬ródłem informacji, jest plakat wielkanocny ze strony kolejki: plakat_wielkanoc.jpg.

Strona Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej: www.kolejka-piaseczno.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje2 kwietnia 2007, 00:00,

Wielkanocne zakupy w Centrum Handlowym Auchan

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Rozpoczęła się sklepowa mobilizacja i potrwa do Wielkiej Soboty. W okresie przedświątecznym odwiedza sklepy nawet o kilkadziesiąt procent więcej klientów niż normalnie. Przed nami wielkanocne zakupy. Zapewne wielu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, przedświąteczne zakupy będzie robiła w większych centrach handlowych, np.: Auchan w Piasecznie.

Wielkanocne zakupy w Centrum Handlowym Auchan

Hipermarket Auchan w Piasecznie, na swojej podstronie umieścił informację, że od czwartku wydłuża godziny pracy. Zakupy będzie można robić do godziny 23:00, natomiast w sobotę 7 kwietnia 2007 roku - sklep będzie czynny do godziny 18:00. W dniu: 8 kwietnia (Wielkanoc) oraz 9 kwietnia Poniedziałek WielkanocnyŚmigus Dyngus) Centrum Handlowe Auchan w Piasecznie jest nieczynne.

Warto już wcześniej pomyśleć o wielkanocnych zakupach, aby nie odkładać tego na ostatnią minutę. życzymy udanych zakupów.

zobacz podstronę: Auchan Piaseczno
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy: