Informacje28 listopada 2013, 00:00,

Nie ułatwiajmy życia złodziejom - KPP Piaseczno

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego prowadzone są specjalne działania, w których uczestniczą zarówno patrole umundurowane, jak i policyjni wywiadowcy. Policjanci są wszędzie tam, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw i wykroczeń. Patrolujemy osiedla, skwery, klatki schodowe, obiekty handlowe. Apelujemy o zgłaszanie nam wszelkich uwag i informacji, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczne eliminowanie przestępczości i szybką reakcję z naszej strony.

Nie ułatwiajmy życia złodziejom - KPP Piaseczno

Pamiętajmy zakupy w sklepach i dużych centrach handlowych to „raj” dla kieszonkowców. Zaabsorbowani zakupami, zapominamy o zachowaniu ostrożności. Złodzieje wykorzystują nasz pośpiech i rozkojarzenie szczególnie w miejscach gdzie jest duże natężenie ruchu, w sklepach, na dworcach.

Pamiętajmy aby dobrze zabezpieczyć noszone przy sobie pieniądze i dokumenty. Starajmy się zwracać baczniejszą uwagę na nasze otoczenie, czy osoby znajdujące się obok nas nie robią tzw. sztucznego tłoku. Jeżeli my ich będziemy obserwować, to nie dokonają kradzieży.

Szczególna uwaga dotyczy kobiet, nie należy nosić torebki na pasku z tyłu, wtedy wręcz kusimy złodzieja. Starajmy się nie demonstrować zawartości portfela, gdy widzą to przypadkowe osoby.

Klucze do mieszkania, kluczyki do samochodu też mogą stać się łupem złodziei, chowajmy je do wewnętrznych kieszeni, a nie zewnętrznych.

Jeżeli wyjeżdżamy, pamiętajmy też o zabezpieczeniu naszych mieszkań. Nie zostawiajmy uchylonych okien, dobrze wszystko pozamykajmy. Poprośmy sąsiadów, którzy zostają na miejscu, aby zwrócili uwagę na nasze mieszkanie, czy dom.

W podróży również nie zapominajmy o zachowaniu bezpieczeństwa, a szczególnie o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja, dlatego też nie dajmy szans złodziejowi. W przypadku jakiegokolwiek zagrożenia powiadom oficera dyżurnego KPP w Piasecznie, tel. ( 22) 60-45-900, (22) 60-45-213, telefony alarmowe 997, 112 lub najbliższą jednostkę Policji. Każdy otrzymany sygnał o zagrożeniu zostanie niezwłocznie przekazany załogom patrolowym.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje28 listopada 2013, 00:00,

Ekspedycja zew północy Marta Sziłajtis Obiegło - Klub Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie

Klub Podróżnika Konstancin-Jeziorna serdecznie zaprasza na spotkanie i pokaz slajdów Marty Sziłajtis Obiegło pn.: Ekspedycja Zew Północy. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 listopada 2013 roku o godz. 19.00 w KDK Mirków przy ul. Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy podróżników oraz sympatyków różnych podróży na kolejne spotkanie z Klubem Podróżnika w Konstancinie-Jeziornie.

Ekspedycja Zew Północy to pierwszy polski rejs jachtem dookoła Skandynawii ukończony w jednym sezonie, bez składania masztu. Główny cel projektu to zatoczenie jachtem pod polską banderą pełnej pętli wokół półwyspu Skandynawskiego z wykorzystaniem akwenów morskich, jak i wód śródlądowych Federacji Rosyjskiej bez demontowania masztu. Poza wyczynem stricte sportowym mieliśmy nadzieję zwrócić uwagę szczególnie na mało uczęszczany, a ważny dla Polaków fragment wód rosyjskich – Kanał Białomorski i rejon Wysp Sołowieckich oraz tragiczne historie naszych rodaków z tym związane. Start projektu w Portugalii, finał 6 miesięcy później w Trójmieście. Strona internetowa: oceanprzygody.pl

autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna