Informacje3 kwietnia 2013, 00:00,

Nie lubisz pająków? To musisz polubić muchy - Uniwersytet Każdego Wieku w Zalesiu Górnym

6 kwietnia 2013 roku o godz. 16:00 odbędzie się drugi wykład Uniwersytetu Każdego Wieku - tym razem na temat pająków występujących w okolicznych lasach, ogrodach i domach. Wykład odbędzie się w Gimnazjum w Zalesiu Górnem, ul. Białej Brzozy 3. "Nie lubisz pająków? To musisz polubić muchy" - tak zapewne rozpocznie swój wykład pan Mirosław Grzyb, znakomity i doświadczony leśnik, który podzieli się z Państwem wiedzą na temat pająków występujących w naszych lasach, ogrodach i domach. Dowiedzą się Państwo jak pożytecznymi, a przy tym nieszkodliwymi zwierzętami są pająki. Na zdjęciu krzyżak ogrodowy (Araneus diadematus). Kolejnego krzyżaka znajdziesz pod korą najbliższego drzewa.

Lokal dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Zachęcamy do udziału również osoby, które do tej pory nie darzyły pająków specjalną sympatią. Bohaterowie wykładu nie wezmą w nim udziału. Ze względu na utrzymującą się zimę, drugi wykład będzie miał również charakter stacjonarny, czyli odbędzie się w przytulnej sali wykładowej zaleskiego Gimnazjum. Planowane uprzednio zajęcia terenowe zostały odwołane. Uniwersytet Każdego Wieku obejmuje cykl 5 wykładów w semestrze letnim i następnych 5 w semestrze zimowym 2013. Pierwszy wykład był bezpłatny, czesne za każdy następny wykład wynosi 5 złotych od osoby niezależnie od wieku - w sumie 45 złotych do opłacenia przelewem na rachunek bankowy Stowarzyszenia lub na miejscu. UniKaż Wieku i wszystko jasne.

Nie lubisz pająków? To musisz polubić muchy autor zdjęcia mlesta - foto.moon.pl/zdjecie/50502
autor/źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego www.zalesie-gorne.pl

Informacje3 kwietnia 2013, 00:00,

Spektakl Koniec Świata AD REM w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury serdecznie zaprasza miłośników teatru na przedstawienie komediowe pt.: KONIEC ŚWIATA, w wykonaniu grupy teatralnej AD REM. Spektakl będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 6 kwietnia 2013 roku o godz. 19.00, w KDK przy ul. Jaworskiego 19, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny! Zapraszamy na spektakl Koniec Świata.

SPEKTAKL KONIEC ŚWIATA AD REM W KONSTANCINIE

Spektakl KONIEC ŚWIATA: dobrą zabawę zapewnią perypetie bohaterów, ukazujące skutki spełnienia marzenia bycia kimś innym niż dotąd w przeciętnym związku małżeńskim. Scenariusz i reżyseria: Ewa Cielesz. Występują: Anna Cielesz, Wioleta Kogut, Rafał £ukaszewicz, Paweł Pocztarski, Bartosz Śliwiński. Zapraszamy na przedstawienie komediowe w wykonaniu grupy teatralnej Konstancińskiego Domu Kultury.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna