Informacje13 lipca 2014, 13:07,

Nie dajmy okraść swoich posesji


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Ciepła pora roku powoduje, że na podwórkach wielu posesji pojawiają się zabezpieczone na zimę rowery, sprzęt ogrodniczy oraz urządzenia ogrodowe. To, z czego my chętnie korzystamy i cieszymy się stanowi często pokusę dla złodzieja. Zadbajmy o nasze mienie w najbliższym otoczeniu, aby nie zmieniło właściciela. O tym, że nieuczciwych ludzi można znaleźć wszędzie nikogo nie trzeba przekonywać. Każdy przedmiot, który można spieniężyć stanowi wartość dla złodzieja. Nawet drobny sprzęt, wyposażenie budynków gospodarczych i mieszkań może się stać cennym łupem.W okresie wiosenno-letnim na włamania i kradzieże szczególnie narażeni są właściciele posesji i działek. Złodzieje szybko zauważą lepszy rower, kosiarkę czy ładną ławkę ogrodową. Oczywiście przyjdą po nie wtedy, gdy nikogo nie będzie na podwórku lub w domu. Aby nie dać się okraść zawsze musimy pamiętać o zabezpieczeniu wartościowych rzeczy przed każdym wyjazdem lub wyjściem poza własną posesję. Rowery i większy sprzęt warto przechowywać w zamkniętym pomieszczeniu. Nigdy nie należy pozostawiać otwartej bramy lub furtki. Dobrym „odstraszaczem” jest również pies, który nie tylko nie wpuści obcego, ale również zaalarmuje sąsiadów. Każde zabezpieczenie utrudnia i wydłuża czas działania złodziejowi.

Jednym z powszechnych błędów właścicieli posesji w ciepłe dni jest również pozostawianie uchylonych okien w domach. Takie zachowanie wręcz prowokuje przestępców do skorzystania z okazji. Dobre zabezpieczenie zamków w drzwiach i zawsze zamknięte okna mogą uchronić przed niejedną kradzieżą. Pamiętajmy, że złodzieje rzadko działają w ciemno. Najpierw obserwują posesję i osoby na niej mieszkające. Dlatego należy zawsze zwracać uwagę na każdą osobę obcą, nieznane samochody, czy nocne hałasy w naszej okolicy. O każdym podejrzanym zachowaniu zawsze należy informować Policję. Warto też o swoich spostrzeżeniach rozmawiać z sąsiadami. Często osoby mieszkające w najbliższym otoczeniu nie wiedzą, że sąsiad został okradziony. Nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie złodziej przyjdzie następnym razem.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje17 lipca 2014, 16:30,

V EkoSpływ Kajakowy Rzeką Jeziorką


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zapraszamy na pierwszy w tym roku oficjalny ekospływ kajakowy rzeką Jeziorką! Organizatorami są Krzysztof Bajkowski (Społeczni Obywatele Konstancina) oraz Jacek Andrzejak (Kajaki Piaseczno). Ekospływ odbędzie się 17 lipca 2014 roku w czwartek o godzinie 16:30. Startujemy w Zalesiu Dolnym obok górek Szymona (gmina Piaseczno), a kończymy przed Starą Papiernią (Konstancin–Jeziorna). Tradycyjnie po spływie rozpalimy ognisko, przy którym będzie można się ogrzać, posilić (zapewniamy prowiant) i podzielić wrażeniami. Rowerzyści mogą liczyć na przewiezienie rowerów na miejsce końca spływu.

EkoSpływ Kajakowy Rzeką Jeziorką

Żeby móc wziąć udział w ekospływie należy wysłać emaila ze zgłoszeniem na adres spoko.kontakt@gmail.com z podaniem liczby osób wraz z imionami i nazwiskami. Liczba miejsc ograniczona, ponieważ do dyspozycji mamy 10 kajaków, także należy się spieszyć! Każdy uczestnik ma zapewnione: miejsce w kajaku, kamizelkę asekuracyjną, worki na śmieci + rękawiczki oraz prowiant na ognisko.

Udział w Ekospływie jest bezpłatny – cel szczytny – płyniemy rzeką, żeby po drodze zebrać i wydobyć z niej jak najwięcej śmieci. W roku ubiegłym wyłowiliśmy 130 worków/kubłów pełnych rożnego rodzaju asortymentu, 20 opon ( w tym 6 od tira, ok 70 kg każda), oraz wiele śmieci tzw gabarytów. Sukcesywne sprzątanie Jeziorki spowodowało, że odcinek na terenie naszej gminy Konstancin-Jeziorna jest już w tym roku znacznie czystszy.

Dziękujemy panu Burmistrzowi, ponieważ tym razem to Urząd Miasta i Gminy funduje prowiant, dziękujemy również panu Jackowi Rowińskiemu za udostępnienie miejsca pod organizację ogniska.

Krzysztof Bajkowski oraz Jacek Andrzejak

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie