Informacje18 sierpnia 2013, 00:00,

Nie daj szansy złodziejowi oznakuj swój rower

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie wspólnie ze Strażą Miejską w Piasecznie prowadzą akcję znakowania rowerów. Znakowanie rowerów ma na celu ograniczenie ryzyka kradzieży. Dzięki oznaczeniu, po odnalezieniu roweru przez policję, będzie można po pierwsze udowodnić, że pochodzi on z kradzieży, a po drugie odnaleźć jego właściciela. Od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz budynku Urzędu Gminy w Piasecznie, gdzie mieści się Straż Miejska można bezpłatnie oznakować swój rower. Działania Policji i Straży Miejskiej prowadzone są po to, by nasza własność nie trafiła w obce ręce, a w razie gdyby tak się stało, była łatwa do zidentyfikowana. Takie akcje piaseczyńscy policjanci przeprowadzają od 2007 roku. Do tegorocznej akcji włączyli się również Strażnicy Miejscy z Piaseczna.

Nie daj szansy złodziejowi oznakuj swój rower

Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie ich kradzieży, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami lub ich częściami. Baza danych "dwóch kółek" umożliwia z kolei dotarcie do właściciela skradzionego roweru w sytuacji jego odzyskania. Poza oznakowaniem, Policja apeluje o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, dzięki którym możemy ustrzec się przed kradzieżą roweru: Nie zostawiaj go bez nadzoru, nawet na kilka minut. Jeśli pozostawiasz rower na ulicy, zrób to w widocznym miejscu, w miarę możliwości na specjalnym stojaku. Rower zabezpiecz przeznaczonym do tego celu łańcuchem, kłódką lub blokadą - przypnij go do trwałej konstrukcji, np. do stojaka, barierki itp. Nie poruszaj się rowerem sam w miejscach odludnych, zwłaszcza po zmroku. Jeśli Twoje dziecko jeździ rowerem, lepiej gdyby poruszało się nim pod nadzorem kogoś dorosłego, nie trzymaj roweru na balkonie znajdującym się na parterze i niższych piętrach, złodziej potrafi wejść nawet na II piętro i stamtąd ukraść rower. Nie zostawiaj swoich "dwóch kółek" na klatce schodowej, rower najlepiej trzymać w garażu, gdy nie dysponujesz garażem - w dobrze zabezpieczonej piwnicy.

Nie daj szansy złodziejowi oznakuj swój rower

Osoby, które będą chciały oznakować swój rower zapraszamy z dowodem osobistym, dowodem zakupu (jeśli taki posiadają), natomiast dzieci mogą przyjechać oznakować swój rower pod opieką dorosłych posiadających dokument tożsamości.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie
Tematy:

Informacje18 sierpnia 2013, 00:00,

Spektakl Zatopiona Wioska w Konstancinie

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna i Teatr Baza zapraszają dzieci i dorosłych do Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, na plenerowy spektakl dla dzieci z cyklu: PARK JAK Z BAJKI. W najbliższą niedzielę 18 sierpnia 2013 roku o godz. 16.00 zostanie przedstawiony spektakl ZATOPIONA WIOSKA. Wstęp wolny. Przedstawienie jest realizowane dzięki współfinansowaniu ze środków Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Spektakl Zatopiona Wioska w Konstancinie

Bajka Zatopiona Wioska - do wsi powraca z wojny dobry gospodarz, Jaksa. Okazuje się, że w jego domu mieszka już ktoś inny. Sąsiedzi, którym kiedyś pomagał, teraz nie poznają go i zatrzaskują przed nim drzwi. Los sprawia jednak, że niewdzięcznych sąsiadów dosięga sprawiedliwość, a wierną żonę Jaksy – nagroda. Na miejscu zatopionej wsi powstaje jezioro. Adaptacja klasycznej polskiej legendy, wzbogacona o tradycyjne pieśni z towarzyszeniem instrumentów. Scenariusz: Grzegorz Ryczywolski. Reżyseria: Tomasz Zadróżny. Występują: Maciej Dmochowski, Monika Szymczyk, Tomasz Taranta. Czas trwania spektaklu: 30 minut.

autor/źródło: Grzegorz Ryczywolski