Informacje6 lutego 2014, 00:00,

Nie daj szansy złodziejowi dbaj o swoje mienie

Zadziałajmy prewencyjnie, a unikniemy kradzieży. Nie daj szansy złodziejowi – dbaj o swoje mienie to działania mające na celu ograniczenie kradzieży mieszkaniowych, kradzieży z włamaniem do mieszkań i pojazdów oraz kradzieży samochodów prowadzą policjanci garnizonu stołecznego. Akcja jest adresowana do właścicieli aut i ich pasażerów, a także właścicieli mieszkań. Wszelkich kradzieży można uniknąć, trzeba tylko wiedzieć, co najczęściej może zainteresować potencjalnych złodziei.

Nie daj szansy złodziejowi dbaj o swoje mienie

Jak ważna jest dbałość o swoje mienie wiedzą osoby, które stały się ofiarą złodziei. Policjanci wydziału stołecznej prewencji przestrzegają przede wszystkim właścicieli mieszkań i samochodów przed kradzieżami. Dlatego rozpoczęli działania „Nie daj szansy złodziejowi – dbaj o swoje mienie”.

Mieszkanie, w którym zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja. Warto zastanowić się nad tym czy zrobiliśmy wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do naszego mieszkania. Pamiętajmy, że najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest życzliwy sąsiad. Włamania można uniknąć, stosując kilka ważnych zasad. Zobacz załączony materiał prewencyjny: bezpieczne mieszkanie (.pdf)

Kolejną grupą, do której skierowane są prewencyjne działania „Dbaj o swoje mienie” są właściciele samochodów. Policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością samochodową opracowali plan, z którego wynika, że auta giną najczęściej z niestrzeżonych parkingów, umiejscowionych na dużych, nieogrodzonych osiedlach mieszkaniowych. Na kradzież narażeni są też właściciele samochodów, którzy pozostawiają auta w garażach podziemnych. Stąd najczęściej giną pojazdy droższych marek.

Najpopularniejsze metody stosowane przez złodziei:
1. wymiana modułu sterującego i zastąpienie go „czystym” modułem przygotowanym specjalnie do konkretnej marki i modelu samochodu;
2. kradzieże na tzw. „śpiocha”, kiedy złodzieje wykorzystują sen mieszkańców domów jednorodzinnych, włamują się do domu, kradną kluczyki od samochodu i dokumenty, a następnie kradną pojazdy zaparkowane na posesji;
3. kradzieże „na wskoka” oraz „na kieszeń”, kiedy złodzieje wykorzystują nieuwagę kierowców podczas wyjazdów z garaży czy parkingów, a także kradną kluczyki z kieszeni właściciela pojazdu.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje6 lutego 2014, 00:00,

Koncert zespołu OUT OF TUNE w 8 Ball Club

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców na koncert zespołu OUT OF TUNE, który odbędzie się w najbliższą sobotę 8 lutego 2014 roku, start o godzinie 21.00. 8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl Zapraszamy na koncert!

OUT OF TUNE

OUT OF TUNE to grupa znajomych która gra ze sobą od niedawna. Znamy się głównie z tej samej szkoły. Gramy szeroko pojętego rocka, Zajmujemy się głównie coverami i taki rodzaj muzyki proponujemy. Zespół pod inną nazwą grał już koncert w Piasecznie, na festiwalu książki. Skład zespołu: Maks Woźniak - gitara elektryczna, Mateusz Szewczuk - gitara elektryczna, Stasiek Nietrzebka - gitara basowa, Mateusz Miksa – Perkusja, Sylwia Krzyszczak – Wokal, Agata Matulka – woka,l Piotr Borowski – wokal. Fanpage: facebook.com/Out-Of-Tune

OUT OF TUNE
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno