Informacje29 lipca 2016, 21:30,

Niczego nie żałuję Edith Piaf - Kino Plenerowe Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


29 lipca 2016 roku o godz. 21:30 w konstancińskim Kinie Plenerowym, będzie można obejrzeć film pt.: Niczego nie żałuję - Edith Piaf, w reżyserii Luca Bessona. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na film do amfiteatru w Parku Zdrojowym.

NICZEGO NIE ŻAŁUJĘ EDITH PIAF - KINO PLENEROWE KONSTANCIN-JEZIORNA

Film Niczego nie żałuję Edith Piaf - to historia Edith Piaf, legendarnej francuskiej piosenkarki, której droga do sławy była pełna nieprzyjemnych wydarzeń. Mała Edith zostaje porzucona przez matkę i wychowuje się na ulicach Paryża. Opiekę nad dziewczynką sprawuje babcia, której pomaga ojciec dziewczynki. Wkrótce Edith zaczyna śpiewać na ulicach, by zarobić trochę pieniędzy. Niebawem trafia do kabaretu i staje się wielką gwiazdą pod pseudonimem La Môme Piaf - wróbelek.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie

Informacje28 lipca 2016, 12:00,

DRUGI OBIEG wystawa druków ulotnych i publikacji ze zbiorów prof. Aliny Kowalczykowej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wszystkich, którzy będą w najbliższy czwartek w Konstancinie-Jeziornie serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy opozycyjnych publikacji, zdjęć, gadżetów i druków ulotnych ze zbiorów prof. Aliny Kowalczykowej pt. "DRUGI OBIEG". Wystawa jest okazją do przypomnienia sobie działalności środowisk opozycyjnych w PRL-u, której efektem były pierwsze, częściowo wolne wybory w 1989 r. i upadek reżimu komunistycznego.

DRUGI OBIEG WYSTAWA DRUKÓW ULOTNYCH I PUBLIKACJI ZE ZBIORÓW PROF. ALINY KOWALCZYKOWEJ

Wernisaż wystawy 28 lipca 2016 roku o godz. 12.00. Wystawa potrwa do 25 września 2016 roku od wtorku do niedzieli od 11.00 do 20.00. Wstęp wolny. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna.

Wystawa prezentuje działalność środowisk opozycyjnych w PRL-u. Jej celem jest ukazanie ruchu wydawniczego prowadzonego poza oficjalnym obiegiem wydawniczym, a więc nieobjętego cenzurą. Przedział czasowy obejmuje narodziny opozycji w 1976 r., powstanie NSZZ Solidarność, wprowadzenie stanu wojennego, rozmowy opozycji z rządem prowadzone przy okrągłym stole, zakończone pierwszymi częściowo wolnymi wyborami do parlamentu i utworzeniem rządu Tadeusza Mazowieckiego.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie