Informacje23 maja 2016, 19:00,

Nic nadzwyczajnego - Dyskusyjny Klub Książki w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


23 maja 2016 roku o godz. 19:00 spotykamy się w Galerii Pi ul.Pionierów 11/13 w Zalesiu Górnym. Serdecznie zapraszamy stałych i nowych Klubowiczów w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki. Będziemy rozmawiać o książce (i nie tylko!) Michała Rusinka, Nic nadzwyczajnego. W tej książce spotykamy Wisławę Szymborską, której do tej pory nie znaliśmy. To portret osoby nieprzeciętnej, damy o niezwykłym poczuciu humoru, a zarazem umiejętności mówienia o sprawach najistotniejszych. Portret, który pozwala zbliżyć się do niej i istoty jej poezji. Ekscentryczna starsza pani. Rozchichotana, czasami frywolna, lubiąca językowe zabawy i „practical jokes”. Wolała rozmowy ze zwykłymi ludźmi niż kongresy poetów i dyskusje z intelektualistami. Depresyjna. Melancholijna. Surowa w sądach o sobie i innych.

NIC NADZWYCZAJNEGO - DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI W ZALESIU GÓRNYM

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Perfekcjonistka, nie znosząca rozmów o błahostkach i marnowania czasu na spotkania z ludźmi, które nic jej nie dawały oprócz, jak mówiła, pustych kalorii. Po Noblu powtarzała, że zrobi wszystko, żeby nie stać się osobistością, lecz pozostać osobą. Kiedyś rozpoznał ją taksówkarz i powiedział: "To dla mnie zaszczyt wieźć taką osobliwość". Trochę racji miał: była dość osobliwym przedstawicielem naszego gatunku. Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy, nie było w tym nic zwyczajnego. Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej. Miał jej pomagać przez trzy miesiące, między przyznaniem a wręczeniem nagrody w 1996 roku. Został dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje3 czerwca 2016, 17:00,

Stanisław Srokowski w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

3 czerwca 2016 roku o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Rodzin "Polska Pamięć i Tożsamość" oraz Obóz Narodowo-Radykalny Piaseczno ze znanym poetą, dramaturgiem, prozaikiem i autorem wielu pozycji dotyczących ludobójstwa Polaków na Wołyniu dokonanego przez Ukraińską Powstańczą Armię i Organizacje Ukraińskich Nacjonalistów. Na podstawie jego powieści nakręcony został film "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego. Miejsce: Parafia św. Anny w Piasecznie (aula Niebieska) pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie.

STANISŁAW SROKOWSKI W PIASECZNIE

Stanisław Srokowski przybliży mieszkańcom Piaseczna tragiczną historię Rzezi wołyńskiej, kulminacyjnego punktu ludobójstwa dokonanego w czasie II Wojny Światowej, na Polakach przez ukraińskich szowinistów z OUN UPA. Ta zapomniana karta naszej historii dziś jest na nowo odkrywana. Wejście na spotkanie oczywiście za darmo. Zapraszamy!

Tomasz Kalinowski - Rzecznik prasowy ONR

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie