Informacje4 lutego 2013, 00:00,

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

W piątek 1 lutego 2013 roku odbyło się uroczyste odpalenie neonu według projektu Józefa Wilkonia. Świetlna iluminacja ulokowana na dachu budynku prezentuje nowe logo Przystanku Kultura.

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

Gościem honorowym uroczystości był znany i ceniony na całym świecie artysta Józef Wilkoń, który poprowadził również warsztaty plastyczne dla dzieci. Towarzyszyli mu Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis, Dyrektor Centrum Kultury Ewa Dudek oraz Kierownik Przystanku Kultura Bogumiła Rososzczuk.

NEON NA PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

Tego dnia w Galerii „Przystanek” mieszkańcy mieli okazję również przyjrzeć się procesowi twórczego powstawania nowego loga. Udostępnione zostały szkice i wstępne projekty wykonane przez Pana Wilkonia, których artysta wykonał ok. stu nim logo przyjęło ostateczny kształt. Prace oglądać można do końca lutego w Galerii.

autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje5 lutego 2013, 00:00,

Piłkarski Turniej Policjantów w Piasecznie

To prawdopodobnie najważniejszy mecz sezonu! W sobotę w hali sportowej GOSiR został rozegrany TURNIEJ HALOWEJ PI£KI NOżNEJ o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, z którego dochód został przekazany na leczenie 5-letniego Kuby, syna naszego funkcjonariusza. Do rywalizacji w sportowych zmaganiach przystąpiło 12 zespołów reprezentujących służby mundurowe z Warszawy, garnizonu stołecznego, PSP z Piaseczna oraz firmy piaseczyńskie.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

Nikt, kto przyszedł w sobotę do GOSiR, nie mógł być rozczarowany. Była zacięta walka, piłkarskie emocje, rywalizacja fair play i doping publiczności. Rozegrano turniej piłkarski na rzecz chorego Kuby, syna naszego funkcjonariusza.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

Zorganizowaną przez piaseczyńskich funkcjonariuszy imprezę charytatywną swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, przedstawiciele mediów.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn. Zagrali reprezentanci: KPP w Piasecznie, KPP w Otwocku, KPP w Grodzisku Mazowieckim, KRP II Warszawa Mokotów, KRP IV Warszawa Wola, KRP VII Warszawa Praga Południe, CBA, BOR, SG, WP, PSP w Piasecznie i reprezentacja piaseczyńskiej firmy Decathlon. Piłkarze walczyli w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, co pozwoliło na wyłonienie półfinalistów. Dalsza część turnieju odbywała się systemem pucharowym.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

Ostatecznie zwyciężyła drużyna reprezentująca Wojsko Polskie, drugie miejsce zajęła reprezentacja Biura Ochrony Rządu, a trzecie - drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

W trakcie trwania turnieju organizatorzy przygotowali niespodziankę, którą był konkurs strzelania rzutów karnych. W trakcie rywalizacji systemem „złotej bramki”, mistrzem konkursu została drużyna Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, która otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora firmy Decathlon z Piaseczna.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

Puchar dla zwycięskiej drużyny ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie wręczył mł. insp. Witold Wójcicki, dla drużyny, która zajęła II miejsce puchar ufundował Burmistrza Piaseczna, za III miejsce puchar ufundował Starosta Piaseczyński. Wszystkie drużyny biorące udział turnieje otrzymały pamiątkowe statuetki.

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

W turnieju zostali też wyróżnieni najlepsi zawodnicy w kategoriach:
- najlepszy bramkarz - Jacek Kostrzewa z KPP w Piasecznie
- król strzelców - Piotr Szuchniak z CBA
- najlepszy zawodnik - Krzysztof Szczotka z WP

PI£KARSKI TURNIEJ POLICJANTÓW W PIASECZNIE

Pieniądze wpłacone przez drużyny, które chciały wziąć udział w piłkarskich zmaganiach, zostały przekazane rodzicom chorego Kuby. Zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom, oraz kibicom gratulujemy i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie, która miała szczytny cel pomocy choremu dziecku. Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują za pomoc w zorganizowaniu tej imprezy władzom samorządowym, firmom piaseczyńskim i mediom.
autor/źródło: Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie