Informacje25 czerwca 2016, 15:00,

Nauka gry Ortus oraz Wielki turniej

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno wraz ze sklepem "Giermek" zapraszają do zapoznania się z grą Ortus. Nauka gry odbędzie się 25 czerwca 2016 roku o godzinie 15:00. Wielki turniej tydzień później 2 lipca (sobota) o godzinie 15:00 Kategoria wiekowa: 10+ Liczba miejsc ograniczona i decyduje kolejność zapisów. Miejsce: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno Kościuszki 49, Piaseczno.

NAUKA GRY ORTUS ORAZ WIELKI TURNIEJ

Informacje9 czerwca 2016, 19:00,

Chorwacja - czego nie widział Marco Polo? Klub Podróżnika Konstancin

9 czerwca 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie w ramach Klubu Podróżnika w Konstancinie nt.: Chorwacja - czego nie widział Marco Polo? Miejsce: KDK w Konstancinie przy ul. Mostowej 15. Wstęp wolny!

CHORWACJA - CZEGO NIE WIDZIAŁ MARCO POLO? KLUB PODRÓŻNIKA KONSTANCIN

Podczas pokazu wyruszymy w podróż od Zagorja do Dalmacji. Zobaczymy miasto zbudowane w cesarskim pałacu, miejsce gdzie urodził się Marco Polo i Wielki Mur wokół miasta Ston. W Sinj weźmiemy udział w turnieju rycerskim (odgrywanym od 300 lat!), w Korczuli zobaczymy słynny taniec z szablami, zaś na wyspie Rab przeniesiemy się w czasy średniowiecza. Odwiedzimy sierociniec misiów i szpital dla ptaków oraz odkryjemy atrakcje Plitwickich Jezior. W Dubrowniku znajdziemy rajską plażę, w Nin najmniejszą katedrę świata, zaś w Zagorju spotkamy naszych praprzodków i miasto aniołów.

Anna i Krzysztof Kobusowie - fotografowie i dziennikarze, uwielbiający włóczęgę z dala od utartych szlaków. Autorzy zdjęć do albumów oraz wielu książek podróżniczych m.in. cyklu kreatywnych przewodników i pamiętników dla dzieci „Podróżownik”.