Informacje16 października 2015, 16:53,

Narzędzia hydrauliczne dla OSP Chojnów

W ostatnim czasie został zakupiony przez Gminę Piaseczno nowy zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych firmy Lukas dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnowie, przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Jednostka OSP Chojnów zlokalizowana jest w pobliżu drogi krajowej Nr 79, drogi wojewódzkiej Nr 873 oraz drogi powiatowej Nr 2816W, które charakteryzują się dużym natężeniu ruchu, a co za tym idzie istnieje potencjalne zagrożenie wystąpienia znacznej ilości wypadków drogowych. Jednostka do chwili obecnej posiadała nie kompletny zestaw hydrauliczny. Doposażenie zestawu w nowoczesne narzędzia hydrauliczne z różnorodnymi końcówkami roboczymi w istotny sposób podniesie zdolność działania jednostki w szczególności w wypadkach komunikacyjnych z udziałem samochodów osobowych jak i ciężarowych. Różne końcówki robocze narzędzi hydraulicznych znacznie zwiększają możliwość dotarcia do poszkodowanych w pojazdach, maszynach i konstrukcjach. Ze względu na znaczne natężenie ruchu kołowego w bezpośredniej bliskości miejsca bazowania jednostki pełny zestaw narzędzi hydrauliczny pozwoli na równoległe prowadzenie działań ratowniczych i uwalnianie poszkodowanych, co znacznie skróci czas niesienia pomocy.

Zakup narzędzi hydraulicznych z przeznaczeniem do wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnowie dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 15000 zł.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje18 października 2015, 18:00,

Spektakl Małe zbrodnie małżeńskie w wykonaniu Teatru Mazowieckiego w Kalejdoskopie Kultury

18 października 2015 roku o godzinie 18.00 będzie można obejrzeć spektakl pt.: Małe zbrodnie małżeńskie, w wykonaniu Teatru Mazowieckiego. Obsada: EMILIA KOMARNICKA, REDBAD KLIJNSTRA. Bilety dostępne w kasie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii Por. J. Białka 9 tel. 503 928 337 Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy, 10 zł słuchacze UTW.

Kilka słów o spektaklu Małe zbrodnie małżeńskie: … Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą – ostrzega Eric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki Małe zbrodnie małżeńskie. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona, stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle. Autor: Eric Emmanuel Schmitt Przekład: Barbara Grzegorzewska Reżyseria: Marek Pasieczny Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska Opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny Światło: Damian Pawella Fotografie: Tomek Tyndyk