Informacje21 sierpnia 2014, 10:00,

Narodowy Test Słuchu 2014 w Lesznowoli

Zapraszamy na bezpłatne testy słuchu i darmowe konsultacje specjalistów w ramach Narodowego Testu Słuchu 2014. Termin: 21 sierpnia 2014 roku, czwartek, w godz. 10.00 - 16.00. Miejsce: Urząd Gminy Lesznowola, ul. Gminnej Rady Narodowej 60. Narodowy Test Słuchu to prowadzona od czterech lat, największa w Polsce kampania społeczna profilaktyki chorób słuchu. W tym roku również odwiedzimy kilkadziesiąt polskich miast, do których dotrzemy Słuchobusem – naszym mobilnym laboratorium słuchu wraz z ekipą wyszkolonych specjalistów. Nasze testy słuchu są bezpłatne, dostępne dla każdego, nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich. Są bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadrans.

Narodowy Test Słuchu 2014 w Lesznowoli

Nasi specjaliści wykonują najpierw krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest to konieczne na miejscu robimy rozbudowany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta. Narodowy Test Słuchu to także najlepsza okazja, aby spotkać się specjalistami zajmującymi się profilaktyką chorób słuchu i zasięgnąć u nich bezpłatnej porady. Każdy z pacjentów, który weźmie udział w Narodowy Teście Słuchu uzyska pełną informację nie tylko o tym, w jakim stanie jest jego słuch, ale także jak należy o niego dbać. Zapraszamy serdecznie.

Słuchobus to mobilne laboratorium, w którym za darmo wykonujemy profesjonalne testy słuchu. Najpierw każdy pacjent przechodzi krótki, przesiewowy test eccola, pozwalający wykryć wadę słuchu. Jeśli jest to konieczne, na miejscu przeprowadzamy rozbudowany test audiometryczny, który pokazuje dokładnie, w jakim stanie jest słuch pacjenta. Narodowy Test Słuchu to także najlepsza okazja, aby spotkać się specjalistami zajmującymi się profilaktyką chorób słuchu i zasięgnąć u nich bezpłatnej porady. Każdy pacjent uzyska od nas pełną informację, w jakim stanie jest jego słuch i co należy robić, aby o niego dbać.
1. Test Eccola - osobie badanej podaje się przez słuchawki dźwięki o natężeniu 30dB na czterech częstotliwościach (500Hz, 1000Hz, 2000Hz, 4000Hz) na przemian do prawego i lewego ucha. Osoby, które nie usłyszą wszystkich sygnałów, kieruje się na badanie audiometryczne - wykonywane na miejscu, w słuchobusie.
2. Test audiometryczny – rozpoczyna się od sprawdzania ucha „lepszego”. Test wykonujemy na 4 częstotliwościach (500, 1000, 2000 i 4000Hz). Stopniowo zwiększamy natężenie dźwięku, aż do momentu, gdy pacjent usłyszy go i naciśnie przycisk.

Po sprawdzeniu tych czterech częstotliwości w obu uszach, pacjent otrzyma wynik w postaci audiogramu, czyli graficznego przedstawienia progu słyszenia. Nasze testy są bezpłatne, dostępne dla każdego, nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich. Są bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadrans. Więcej informacji: http://sluchobus.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje22 sierpnia 2014, 10:00,

Narodowy Test Słuchu w Piasecznie

Zapraszamy na bezpłatne testy słuchu i darmowe konsultacje specjalistów w ramach Narodowego Testu Słuchu 2014. Termin: 22 sierpnia 2014 roku (piątek) w godz. 10.00 - 16.00. Miejsce: Szpital Św. Anny, ul. Mickiewicza 39a. Narodowy Test Słuchu to prowadzona od czterech lat, największa w Polsce kampania społeczna profilaktyki chorób słuchu. W tym roku również odwiedzimy kilkadziesiąt polskich miast, do których dotrzemy Słuchobusem – naszym mobilnym laboratorium słuchu wraz z ekipą wyszkolonych specjalistów. Nasze testy słuchu są bezpłatne, dostępne dla każdego, nie trzeba mieć przy sobie żadnych skierowań lekarskich. Są bezbolesne i nie zajmują więcej niż kwadrans.

Narodowy Test Słuchu w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie