Informacje1 marca 2015, 13:00,

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - uroczystości w Piasecznie

1 marca 2015 roku odbędą się w Piasecznie uroczystości związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorzy: Gmina Piaseczno i Centrum Kultury w Piasecznie. Współorganizatorzy: Powiat Piaseczyński, Parafia św. Anny w Piasecznie, Liceum Ogólnokształcące im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Oficjalne uroczystości odbędą się 1 marca i rozpoczną się o godz. 13.00 mszą świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych w kościele pw. św. Anny w Piasecznie. Po mszy o godz. 14.00 uroczystości kontynuowane będą przy tablicy poświęconej Żołnierzom Wyklętym na dziedzińcu kościoła, z udziałem Chóru „Lira” oraz Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych:
godz. 13.00 - Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, Kościół pw. św. Anny w Piasecznie
godz. 14.00 - Uroczystości przy tablicy poświęconej pamięci Żołnierzy Wyklętych, dziedziniec kościoła pw. św. Anny w Piasecznie Uroczystości z udziałem Chóru "Lira" i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej

Redakcja, 16 lipca
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=10943
Informacje25 lutego 2015, 20:42,

Muzyka na żywo w Klubie Mono

We wtorek 17 lutego 2015 r. na nowo otwartej scenie Klubu Mono, który powstał w miejsce mieszczącego się nad pizzerią Da Grasso klubu Billart, zagrał zespół Ostatni Przystanek Postępu.

Muzyka na żywo w Klubie Mono

Dla lokalu, który w weekendy serwuje muzykę głównie klubową był to swoisty debiut w tej roli, ale jak się szybko okazało, warunki jakimi dysponuje w pełni pozwalają na wydarzenia również z muzyką na żywo.

Dużą zasługą na pewno był dobór zespołu inaugurującego te cykliczne, jak zapowiadają właściciele klubu, koncerty.

Muzyka na żywo w Klubie Mono

Muzyka zespołu Ostatni Przystanek Postępu, choć stricte gitarowa, to klimatem przyjazna uchu i szybko zapadająca w pamięć. Dla sympatyków tzw. „muzyki środka”, jak choćby tej w wykonaniu zespołu Akurat (skojarzenie z instrumentami dętymi oczywiście), będzie to ciekawa pozycja do sprawdzenia.

Publiczność, umiarkowana, jak na te warunki lokalowe, która przybyła tego dnia na koncert, bardzo ciepło przyjęła artystów i nie pozwoliła im opuścić sceny bez kilku bisów.

Na zakończenie należy dodać, że klub świetnie sprawdził się w swej nowej roli i śmiało może dołączyć do lokali serwujących w tym mieście muzykę na żywo, zwłaszcza, że wedle zapowiedzi właścicieli, stylistyka daleka będzie od tego, co ma do zaoferowania istniejąca już od dość dawna na tym polu konkurencja.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Muzyka na żywo w Klubie Mono

Z zaciekawieniem zatem czekamy na kolejne zapowiedzi koncertowe Klubu Mono!

Michał Kisielewski

Fot. Aleks Żurawski